מוטי פרידמן פורש מוועדת האיתור לממונה על ההגבלים העסקיים

פרידמן שרוי לכאורה בניגוד עניינים בין חברותו בוועדה לבין טיפול רשות ההגבלים בחברה בה הוא דירקטור

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

ועדת האיתור לבחירת הממונה על ההגבלים העסקיים תמשיך עבודתה בהרכב של ארבעה חברים במקום חמישה. כך נמסר אתמול מנציבות שירות המדינה. בהודעתה ציינה הנציבות, כי החבר החמישי, מוטי פרידמן החליט לפרוש מהוועדה בנימוק, כי בגלל השפעתם של גורמים אינטרסנטים החל דיון ציבורי, שנשען על מידע מוטעה ומכוון, שהוא לא יכול היה להגיב לגביו, כיוון שעל חברי הועדה חל איסור להתראיין.

נציבות שירות המדינה הדגישה, כי חברותו של פרידמן בוועדה וכשירותו לכהן בה נבדקו ונמצא כי אין פגם בכשירותו המקצועית לכהן כחבר הוועדה.

הבדיקה החוזרת לגבי מועמדותו של פרידמן נדרשה בעקבות חשיפת TheMarker, במסגרתה פורסמו לראשונה שמות חברי הוועדה. עוד נחשף, כי פרידמן שרוי לכאורה בניגוד עניינים בין חברותו בוועדה לבחירת הממונה לבין טיפול רשות ההגבלים בחברת אלקטרה, שהוא מכהןן בה כדירקטור. כן הועלו סימני שאלה בדבר התאמתו לדרישות הממשלה משניים מחברי הוועדה, להיות מומחים בהגבלים עסקיים.

סימן שאלה נוסף הועלה לגבי מועמדותה של שלומית ינובסקי רביד, אולם מקורביה ציינו, כי אף שהיא מומחית בדיני עבודה, ניתן להגדיר אותה כמומחית גם בהגבלים עסקיים. נציבות שירות המדינה ציינה, כי ינובסקי רביד נמצאה כשירה להיות חברת ועדה.

המועמדים הבולטים לתפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים הם בועז הירש, ראש מינהל סחר חוץ בהתאחדות התעשיינים, בועז גולן, היועץ המשפטי של רשות ההגבלים, מירב בארי, לשעבר הכלכלנית הראשית של רשות ההגבלים ומאהר דבאח, מומחה בינלאומי להגבלים עסקיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker