קיבלתם דו"ח על מהירות ולא שילמתם? "המשטרה חייבת לתת תשובה השבוע"

פרשת מצלמות המהירות: הפרקליטות והמשטרה ידונו בשאלת הנהגים שקיבלו דו"חות. הפגישה הדחופה תיערך לאור פנייתו של יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל למשטרה - בבקשה לדעת מה צריכים לעשות הנהגים שקיבלו דו"חות ועדיין לא שילמו אותם

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מצלמת מהירות. עד כה הושקעו בפרויקט מערך המצלמות 100 מיליון שקל
מצלמת מהירות. עד כה הושקעו בפרויקט מערך המצלמות 100 מיליון שקלצילום: תומר אפלבאום

המשטרה הודיעה היום ליו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, כי נקבעה פגישה דחופה עם הפרקליטות לדיון בעניין דו"חות מצלמות המהירות. זאת אחרי שאתמול פנה כבל לנציגת המשטרה וביקש לדעת מה צריכים לעשות אותם נהגים שקיבלו דו"חות אחרי שצולמו על ידי מצלמות המהירות שאמינותן מוטל בספק - ועדיין לא שילמו אותם. מכיוון שהמשטרה אינה יכולה לקבל החלטה לבד בעניין הזה, נקבעה הפגישה הדחופה עם הפרקליטות.

בדיון שנערך אתמול בוועדת הכלכלה אמרה נציגת המשטרה, ראש מדור ייעוץ וחקיקה באגף התנועה סגן ניצב דנה ימינחה, כי המצלמות בהליך של בדיקה ורק הפקת הדו"חות נעצרה עד שבמשטרה יבינו איפה הדברים עומדים. "מי שהורשע וקיבל פסק דין עוד מוקדם להגיד מה אתו כי זו בדיקה".

כבל טען שהמשטרה צריכה להודיע לציבור כיצד צריך לנהוג מי שקיבל דו"ח. בעקבות זאת, הודיעה ימינחה לכבל היום בדיון בוועדה כי נקבעה הפגישה בעניין עם הפרקליטות. כבל ביקש כי ההחלטה בנוגע לאותם נהגים שלא שילמו את הדו"חות תעשה עוד השבוע.

הפרקליטות הורתה באחרונה למשטרה להפסיק לעת עתה לשלוח דו"חות מהירות לנהגים שצולמו במצלמות מהירות נייחות, שהותקנו בשנים האחרונות ברחבי הארץ - בשל בדיקה שנעשית על רקע בעיה אפשרית באמינות המצלמות. מדובר במערך מצלמות המכונה א'3. הצבת המצלמות החלה ב-2012, כשהיעד הוא הצבת 300 מצלמות בכבישי הארץ. עד כה, הושקעו בפרויקט יותר מ-100 מיליון שקל מכספי הציבור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker