"בשם עקרון השוויון": דוד האן לא ימונה לשופט מחוזי בחיפה

חברי הוועדה לבחירת שופטים החליטו כי בשלב זה לא ימונה האן לתפקיד מכיוון שלא עבר קורס שיפוט ■ האן היה המועמד של שרת המשפטים לתפקיד זה

גור מגידו
גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' דוד האן
פרופ' דוד האןצילום: עופר וקנין

הוועדה לבחירת שופטים בחרה היום (ה') 15 שופטים לבתי המשפט השונים, בעוד הוחלט כי כונס הנכסים הרשמי לשעבר, פרופסור דוד האן, לא ימונה לפי שעה לבית המשפט המחוזי בחיפה.

לאחרונה פורסם כי שמו של האן עלה כמועמד לתפקיד שופט בית המשפט המחוזי עם פטור מעריכת קורס שיפוט. אולם שמו של האן לא עלה לבסוף להצבעה בוועדה. אנשי הוועדה סיכמו כי בשם עקרון השוויון, מועמדותו של האן לא תעלה בשלב זה וייתכן שתעלה בהמשך במידה והאן ישלים את הקורס. השופטת גלית ציגלר, ששימשה בפועל כשופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בשנתיים האחרונות, תמונה לתפקיד שייעדה שרת המשפטים איילת שקד, להאן בתחילה.

האן הוא מומחה בולט ומוכר בתחום חדלות הפירעון, בעל תואר שלישי מאוניברסיטת ניו-יורק ורקע אקדמי נרחב. הוא שימש כמרצה בכיר באוניברסיטת בר-אילן ובשנים 2011-2016 שימש ככונס הנכסים הרשמי וכאפוטרופוס הכללי. במסגרת תפקידו היה אמון גם על פירוקה של רשות השידור כחלק מתהליך הקמת תאגיד השידור הציבורי. לאחר פרישתו עלה שמו אף כמועמד לשיפוט בבית המשפט העליון.

בעבר ספג האן ביקורת בעקבות פרשה במסגרתה מומנו שירותיו של יועץ תקשורת שנתן שירותים לכונס הנכסים, מתיק הפירוק של רשות השידור. ביקורת נשמעה על האן גם מפי עורכי דין מתחום חדלות הפירעון, לפיה האן נקט איפה ואיפה בכל הנוגע לתמיכתו בעורכי דין שממונים למפרקים בתיקי חדלות פירעון גדולים.

בין השופטים שנבחרו היום השופט דניאל בן טולילה שימונה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע; השופטת גלית ציגלר כאמור, תמונה לבית המשפט המחוזי בחיפה; השופט עוז עזרא ניר ימונה לבית המשפט המחוזי מרכז.

עוד הוחלט כי הרשמת רויטל טרנר תמונה לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת; הרשמת שגית דרוקר תמונה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב; עורכת הדין סאוסן אלקאסם ועורך הדין בועז גולדברג – שניהם ימונו לבית הדין האזורי לעבודה חיפה - ובכך תהפוך אלקאסם לשופטת הדרוזית הראשונה במדינה; רשמת רשות האכיפה והגביה עביר גבריס תמונה לרשמת בכירה בבתי משפט השלום מחוז צפון; הרשמת הבכירה ליאת דהן חיון תמונה לבתי משפט לענייני משפחה במחוז חיפה.

כמו כן ימונו עוה"ד יניב לוזון ויפעת שקדי שץ לבית משפט השלום בחיפה. עורך הדין ישראל פת ימונה לשופט בבבתי משפט השלום במחוזות תל אביב ומרכז. בנוסף - רשמת רשות האכיפה והגביה זהבית אלדר, עורכת הדין ויג'דאן חליחל ועו"ד אבנר יפרח ימונו לרשמים בכירים בבתי משפט של מחוזות תל-אביב והמרכז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker