אופיר בן אליעזר נגד אלמנת אביו: "2 מיליון שקל שהיו בכספת שייכים לי"

מאחר שכתב האישום נגד בנימין בן אליעזר בוטל, הגישה אלמנתו דולי בקשה לשחרור הכספים שנתפסו בעת חקירתו ■ הבן אופיר: "היא מנסה לזכות במחטף בכספים שאינם שייכים לה"

אפרת נוימן
בנימין בן אליעזר
בנימין בן אליעזרצילום: אוליבייה פיטוסי

אופיר בן אליעזר, בנו הבכור של בנימין (פואד) בן אליעזר המתגורר בפלורידה ארה"ב, מבקש כי כספים אשר נתפסו בכספת בביתו של האב - שנפטר באוגוסט 2016 - יוחזרו לו. 

התיק הפלילי נגד בן אליעזר אמנם נסגר לאחר מותו אך הוא ממשיך להתנהל נגד אברהם נניקשווילי ורוי מוצפי, החשודים במתן שוחד (שלב הסיכומים הסתיים והתיק ממתין להכרעה של השופט בני שגיא). אופיר הגיש בשבוע שעבר בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב שבו מתנהל ההליך, ובה הוא מבקש גישה לתיק על מנת שיוכל להגיש את טענותיו. בנימוקים לבקשה הוא מפרט את עמדתו כי 522 אלף דולר (כ-2 מיליון שקל) שנמצאו בכספת שייכים לו. 

הבקשה של הבן הגיעה לאחר שאלמנתו של בן אליעזר, דולי, הגישה אף היא בסוף מארס בקשה לשחרור הכספים שנתפסו בעת חקירתו של בן אליעזר. היא אף הגיעה בשבוע שעבר לדיון בסיכומים בעל פה אצל השופט שגיא. הבן טוען כי דולי מנסה לזכות במחטף בכספים או זכויות שאינם שלה, ובוודאי אינם שלה באופן בלעדי. 

הטענות של אופיר בן אליעזר על זכותו לכספים שנתפסו אינן חדשות, וכבר בדצמבר 2015 הוא הגיש יחד עם אשתו שירלי תביעה בבית משפט לענייני משפחה נגד האב, להחזר של 522 אלף דולר שנתן לו אופיר לשמירה בכספת. בתביעה נכתב כי אופיר, שעזב את ישראל יחד עם אמו כשהיה ילד - מכר ב-1986 את עסקיו בגרמניה והגיע לישראל במטרה לחיות כאן, והביא אתו 330 אלף דולר.

לטענתו, מאחר שבעת ההיא טרם גמלה בלבו ההחלטה היכן לחיות ולהקים משפחה, הוא בחר להשאיר את כספיו אצל אביו, הנתבע, למשמרת, מבלי שנחתם הסכם בין הצדדים. אופיר בן אליעזר ציין כי הוא סמך על אביו וידע שבכל עת שיבקש, הוא יקבל את הכספים שנשמרים עבורו. לבסוף, הוא בחר להשתקע בארה"ב והקים שם משפחה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker