גנב מבתי לקוחות ורימה קשישים: 70 חודשי מאסר לנאשם בפרשת "עוקץ האינסטלטורים"

הרשעתו של אושרי אבוטבול, אחד מהנאשמים בפרשה שנחשפה בתוכנית "יצאת צדיק", נעשתה במסגרת הסדר טיעון ■ ביוני 2017 הוגש כתב אישום נגדו ונגד שני נאשמים נוספים

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קשישה ומטפלת
אילוסטרציהצילום: Bartek Sadowski / Bloomberg

השופטת יעל פרדלסקי מבית משפט השלום בת"א הרשיעה היום (ה') את אושרי אבוטבול בעבירות מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות, התפרצות לבתי קשישים תוך התחזות לעובד ציבור, גניבה, זיוף ושימוש במסמך מזויף וכן עבירות על חוק מע"מ. ההרשעה נעשתה במסגרת הסדר טיעון בפרשה שכונתה "עוקץ האינסטלטורים". בהסדר הוסכם כי עונשו של אבוטבול יסתכם ב-70 חודשי מאסר, לצד פיצוי לנפגעי העבירה לפי שיקול דעתו של בית המשפט.

ביוני 2017 הגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה כתבי אישום נגד שלושה מעורבים בפרשה: אריאל ברוכים, רן לחיאני ואבוטבול. תחילתה של הפרשה נחשפה בתוכנית "יצאת צדיק", כשהשלושה התפרסמו תחת השם "כנופיית המגנטים". לפי כתב האישום, ברוכים ולחיאני ניהלו אז עסק בתחום האינסטלציה המושתת על מרמה מתוחכמת תוך ניצול חולשתם של לקוחות העסק, רבים מהם קשישים. העסק התבסס על פרסום רחב היקף, פעולה בתחבולות מול הלקוחות ויצירת מצגים כוזבים לגבי זהותם של הנאשמים וזהותם של קבלני המשנה אותם שלחו הנאשמים לבית הלקוחות. 

באותה העת עבד אבוטבול כקבלן משנה, ופעל עם ברוכים ולחיאני בגביית כספים וצ'קים מלקוחות העסק במרמה. אבוטבול נהג למסור ללקוח מידע שגוי אודות התקלה בביתו ודרך הטיפול בה, כאשר הוא עצמו חסר כל ידע וניסיון בתחום. בנוסף, אבוטבול גנב מבתים של לקוחות תכשיטים יקרי ערך, כרטיסי אשראי, מזומן וצ'קים וכן זייף צ'קים בחתימתם. במקרים נוספים, אבוטבול התפרץ לבתי קשישים תוך יצירת מצגים כוזבים לגבי זהותו כעובד ציבור והתחזה, בין היתר, לעובד תאגידי מים, חברת חשמל ועיריות שונות, במטרה לגנוב מהם פריטים יקרי ערך ולקבל מהם במרמה כספים וצ'קים בסכומים של אלפי שקלים. 

בתיק מטפלים עוה"ד אורנה גלבשטיין, רינת ברנדל ואילן רוטביין מפרקליטות מיסוי וכלכלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker