ניסיון נוסף להגיע להסדר עם פישמן ובני משפחתו: נשיא העליון לשעבר, אשר גרוניס, מונה למגשר

השופט איתן אורנשטיין קבע היום כי "בשלה העת לפעול להסדר חדש" ובהסכמת הצדדים הוא מינה את גרוניס למגשר ■ "הצבעתי לפני הצדדים על הסיכויים והסיכונים שניצבים לפתחם"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השופט בדימוס אשר גרוניס בבית המשפט העליוןצילום: אוליבייה פיטוסי
אפרת נוימן

לאחר דיון שנערך היום (ג') בעניינו של אליעזר פישמן, שהוכרז ביוני 2017 פושט רגל, קבע השופט איתן אורנשטיין, בהסכמת הצדדים, כי נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אשר גרוניס, ימונה למגשר בהליכים שבמחלוקת. הצדדים יעדכנו את בית המשפט על התקדמות ההליך לא יאוחר מה-1 ביולי.

בין פישמן ובני משפחתו ובין המנהל המיוחד שמונה על ידי אורנשטיין לניהול הליך פשיטת הרגל, עו"ד יוסי בנקל, קיימות מחלוקות רבות ובהן שאלת השיתוף בחובות ככל הנוגע לנכסים שבבעלות טובה פישמן. "לעת הזו קיימות בהליך פשיטת הרגל מספר בקשות שדרושות להכרעה. בין אלה הבקשות שעיקרן מחלוקות בין הנאמן לבין אשת החייב, בין הנאמן לבין ילדי החייב ובין הנאמן לבין חברות שבשליטת ילדי החייב. הבקשות טומנות בחובן מחלוקות מהותיות, מורכבות וסבוכות...כל אחת מהבקשות נסובה על רכוש יקר ביותר, בין היתר בתים ומניות בהתאגדויות, שאלת שיתוף בחובות של בת הזוג ועוד", כתב אורנשטיין בהחלטתו.

הוא הוסיף כי "הצבעתי לפני הצדדים על הסיכויים והסיכונים שניצבים לפתחם בהינתן הבקשות שעל הפרק. הדגשתי את העלויות הניכרות שכרוכות בבירור כל אחת מהבקשות". לכן, הוא מציין, הוא הציע לצדדים שישקלו הליך גישור שבמסגרתו ניתן יהיה להגיע להסדר כולל שיפתור את המחלוקות ויביא לחיסכון בזמן ובעלויות.

אורנשטיין הזכיר את הניסיון שנעשה ביוני 2017 להגיע להסדר, טרם ההכרזה על פישמן כפושט רגל, שלא צלח. באותו הסכם עקרונות שנחתם בין בנקל לעורך דינו של פישמן, שולי גולדבלט נכללה התחייבות של משפחת פישמן לתשלום של 140 מיליון שקל בלבד מתוך חובות של 1.7 מיליארד שקל. לאור התנגדות ציבורית שהיתה, בנק הפועלים שהוא הנושה הגדול הודיע כי הוא אינו מקבל את ההסכם ומבקש לקדם הליכי פשיטת רגל – ואליו הצטרפו נושים נוספים.

לדברי אורנשטיין, כעת "בשלה העת לפעול להשגת הסדר חדש, זאת בהינתן חלוף הזמן, מיקוד המחלוקות, ההליכים שכבר נעשו, המימושים שכבר בוצעו, הבקשות שהוגשו מאז ושמהן ניתן לעמוד על הקשיים. בכל אלה יש להעצים את הצורך בהגעה להסדר כולל".

את בני משפחת פישמן (הילדים והחתנים) מייצג בהליך עו״ד דוד לשם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker