גור מגידו
גור מגידו

שופט בית המשפט העליון לשעבר יורם דנציגר מצטרף למשרד מטרי, מאירי ושות'. דנציגר, בעברו עו"ד פרטי מוערך, עזב באחרונה את בית המשפט העליון, מרצונו, כ-5 שנים לפני גיל הפרישה הקבוע בחוק. הוא לא יעסוק בעריכת דין, אלא עתיד לשמש כבורר ויפעל מתוך משרד עורכי הדין.

בטרם מינויו לשופט ב-2007, היה דנציגר עו"ד פרטי ושותף יחד עם עו"ד דורי קלגסבלד במשרד עורכי דין מוכר, שבו היו עורכי הדין רונן מטרי ומורן מאירי שותפים צעירים. כשפורקה השותפות בין דנציגר וקלגסבלד פנו מטרי ומאירי לדרך עצמאית והקימו משרד משלהם, שלימים הפך, בין היתר, לשחקן בולט בתחום הפירוקים. 

עו"ד רונן מטרי מסר בתגובה: "אין בכוונת כבוד השופט דנציגר לעסוק במקצוע עריכת הדין או לשמש כשותף או יועץ למשרדנו. כבוד השופט דנציגר מבקש לעסוק בעתיד בתחום הבוררויות וכשותפיו בעבר, בטרם פנה לשיפוט, אך טבעי היה 'שיחזור הביתה' וימצא במשרדנו אכסניה נעימה לניהולן".

ייבדק הקשר בין רונן מטרי למנהלת יחידת האכיפה ברשם העמותות מירית כנרי

אמש (א') פורסם כי עו"ד רונן מטרי קיבל לטיפולו 4 תיקי פירוק מיחידת האכיפה ברשם העמותות, אותה מנהלת עו"ד מירית כנרי. בתיקים אלו גרף מטרי שכר טרחה נאה בסך כולל של 3 מיליון שקל. זאת, בעוד שבן זוגה של מירית כנרי, איתמר כנרי, הוא רואה חשבון שליווה תיקי פירוק אחרים שניהל עו"ד מטרי, מהם קיבל שכר טרחה בסך 700 אלף שקל.

מטרי מסר היום כי "עבדתי עם רשם העמותות עוד בטרם כניסת עו"ד כנרי לתפקידה. לאחר כניסתה לתפקיד דווקא פחתה משמעותית העבודה מול רשם העמותות כאשר מוניתי במשך 11 שנה בשלושה תיקים בלבד, וגם בהם השכר היה צנוע והעבודה רבה".

ממשרד המשפטים נמסר: "הסוגיה העולה בפנייה (הקשר לכאורה בין מטרי לכנרי – ג"מ) לא דווחה להנהלת רשות התאגידים או להנהלת המשרד, וקיומו של הקשר המתואר נלמד אך לאחרונה. על רקע הפרסומים והנתונים שהוצגו, הורתה מנכ"לית משרד המשפטים על ביצוע בדיקה מקיפה של הנושא, לרבות שקילת פתיחה בחקירה משמעתית, במידת הצורך.

"כפי שנמסר בתשובה לפנייה קודמת בנושא, מבדיקה ראשונית עלה כי מדובר במספר תיקים בודדים שבהם אישר בית המשפט את מינוי עו"ד מטרי כבעל תפקיד, וזאת מתוך מאות תיקים שטופלו בשנים האחרונות על ידי היחידה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker