פרשת ישראל ביתנו: רגע לפני הטיעונים לעונש - גודובסקי מבקש לפסול את השופט

ראש מטה הארגון לשעבר במפלגה מבקש לפסול את השופט ירון לוי, לאחר שזה סירב לדחות את הדיון בטיעונים לעונש ■ עורכי דינו של גודובסקי: "דחיית הבקשה מהווה אינדיקציה ברורה למשוא הפנים הקיים בניהול התיק"

גור מגידו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש מטה מפלגת ישראל ביתנו לשעבר, דאוד גודובסקיצילום: ניר קידר
גור מגידו

שלושה ימים לפני הטיעונים לעונשו, ראש מטה הארגון לשעבר במפלגת ישראל ביתנו, דאוד גודובסקי מבקש היום (א') מהשופט בתיק, ירון לוי, לפסול את עצמו מהמשך הדיון בעניינו.

הטריגר לבקשה הוא סירובו של השופט לוי לדחות את הדיון בטיעונים לעונש, שאמור להתקיים ביום רביעי הקרוב, וזאת למרות העובדה שבקשת הדחייה הוגשה בהסכמת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. השופט ציין בהחלטתו כי הנימוק של "נסיבות אישיות" של גודובסקי שעמד במרכז הבקשה "עמום", וקבע כי למרות הסכמת שני הצדדים - אין בכך כדי להצדיק את דחיית הדיון.

בבקשת הדחייה טענו עורכי דינו של גודובסקי, מאור ברדיצ'בסקי ולירן זילברמן, כי "בכל הכבוד, כבודו ופרטיותו של הנאשם אינם בגדר אסקופה נדרסת", והוסיפו כי בחרו שלא לפרט את אותן הנסיבות "בשל פגיעה בפרטיות בתיק תקשורתי זה". בהמשך טענו כי "דחיית הבקשה מצד בית המשפט באופן שבו נעשתה, מהווה אינדיקציה ברורה למשוא הפנים הקיים בניהול התיק", והוסיפו דוגמאות להתנצחויות שונות של השופט עמם במהלך המשפט.

גודובסקי הורשע בסעיפים רבים של בקשת שוחד, סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס. גודובסקי הודה שדאג להעביר תקציבי ציבור במילונים לגופים שונים, בהם "עמותת איילים" וחברת ההפקה "אברורה"; ובתמורה דאג לקבל חזרה חלק מהכסף לידי מפלגת ישראל ביתנו ואנשיה ב"דרכים יצירתיות", לרבות סידור ג'ובים ומימון טיסות לחו"ל.

הפרקליטות טרם הגיבה לבקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker