"אין אלטרנטיבה טובה יותר": אושרה מכירת חלק מסניפי הוניגמן לבעלי רשת קיווי

השופט חגי ברנר אישר את המשך הליכי ההקפאה של רשת האופנה ■ "לא ניתן לעבוד לסדר היום על מה שנחזה להיות כ'ניפוח' של מלאי החברה, ומצופה מהנאמנים כי יקיימו חקירות מעמיקות בעניין זה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סניף של הוניגמן קידס
סניף של הוניגמן קידסצילום: אייל טואג

השופט חגי ברנר, מבית המשפט המחוזי בתל אביב, אישר היום (ג') את המשך הליכי ההקפאה של רשת הוניגמן עד ל-30 באפריל ואת ההצעה המתוקנת של הנאמנים, למכירת חלק מסניפי הרשת לבעלי רשת קיווי.

לדבריו, "המשך הליכי ההקפאה משרת בראש ובראשונה את האינטרס של נושי החברה ושל עובדיה, וכל זמן שאין בכך פגיעה בלתי-סבירה ובלתי-מידתית בצדדים שלישיים, דומה כי יש להעדיף את המשך הליכי ההקפאה על פני הורדת גרזן הפירוק".

באמצע פברואר ניתן לחברה צו הקפאת הליכים בבית המשפט המחוזי בנצרת - לאחר שצברה חובות של 233 מיליון שקל -  ומונו לה נאמנים, רו"ח בועז גזית ועורכת הדין קרן רייכבך סגל. כשבוע לאחר מכן ההליך עבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, הוחלט על ביטול צו ההקפאה האישי לבעלים מיכה ויעקב הוניגמן ומונה נאמן שלישי, עו"ד פיני יניב.

השופט ברנר התייחס היום למלאי של החברה שהוצג כנכס עיקרי בשווי של 120 מיליון שקל ו"התגלה עד מהרה כמשענת קנה רצוץ וכיום מוערך המלאי בסכומים של 43-38.5  מיליון שקל". לדבריו, "לא ניתן לעבוד לסדר היום על מה שנחזה להיות כ'ניפוח' של מלאי החברה, ומצופה מהנאמנים כי יקיימו חקירות מעמיקות בעניין זה על מנת לברר מיהם האחראים למצב הדברים העגום שהתגלה".

בקשה מתוקנת

נאמני הוניגמן הגישו ביום ראשון בלילה בקשה מתוקנת לאישור מכירת חלק מנכסי החברה. לפי ההצעה, חברת אבני שהם אופנה (בעלת רשת חנויות הילדים קיווי) תרכוש את המותג הוניגמן קידס ונכסים הקשורים למותג תמורת 3 מיליון שקל וזכויות השכירות ב-38 חנויות יומחו לה בתמורה ל-3.25 מיליון שקל. מדובר ב-22 חנויות של המותג הוניגמן קידס, שש חנויות של הוניגמן נשים, שש חנויות מיקס (גם ילדים וגם נשים) ארבע חנויות שבהן נמכר כיום המותג TNT. אם תאושר המחאת הזכות לשכירות בחמש חנויות נוספות (שהן חנויות מיקס) יתווספו להצעה 750 אלף שקל. מדובר בחנויות שלגביהן לא הושגה הסכמה עם משכירי הנכסים.

הנאמנים ציינו כי להערכתם אין מניעה למכור את יתר הנכסים של הרשת בנפרד.ההצעה כוללת התחייבות של הרוכשת להעסיק כ-70% מהעובדים בסניפים שנמכרים במסגרת הסכם המכר וכן עובדי מטה של המותג הוניגמן קידס.

השופט חגי ברנרצילום: אמיל סלמן

ההצעה המקורית היתה להמחאת הסכמי שכירות של כ-56 חנויות הרשת ורכישת הנכסים הקשורים למותג הוניגמן קידס בתמורה ל-8 מיליון שקל. לאחר הגשת הצעה זו הוגשו התנגדויות רבות גם מצד העובדים וגם מצד משכירי נכסים.

השופט קבע כי בהיעדר התנגדויות של ממש יש לאשר את המכירה כמבוקש. "יש להצטער צער רב על התמורה הנמוכה שתשולם בגין הממכר. מכירה זו תותיר את הנושים הרגילים וייתכן שאף את הנושים בעלי השעבוד הצף ללא דיווידנד כלשהו, ותותיר תשלום זעום בלבד לנושים בעלי השעבוד הקבוע, אלא שבמבחן האלטרנטיבות אין למעשה כל אלטרנטיבה אחרת וטובה יותר. לא בכדי בחרו כמעט כל הנושים שלא להתנגד לעסקה שעל הפרק, באין חלופות טובות יותר. הנאמנים פרסמו הזמנה להציע הצעות אך קופצים רבים לא נמצאו. הקשיים בהם נתקל שוק האופנה בישראל וקריסתן של מספר רשתות אופנה אך לאחרונה ודאי לא שיפרו את הסיכוי להשאת התמורה במקרה דנן".

השופט גם ציין כי יש קושי בהצעת המכירה בכך שלא נמכרות רק חנויות של המותג הוניגמן קידס אלא חנויות של TNT וחנויות מיקס מבלי שהמותגים עצמם נמכרים – אך לדבריו עדיפה ציפור אחת ביד משתיים על העץ. "נכון לעת הזאת, בהיעדר הצעה של ממש לרכישת מותגים נוספים, מקובלת עלי עמדתם של הנאמנים שלפיה ראוי להשיא ככל הניתן כבר כעת את התמורה בגין מכירת המותג הוניגמן קידס, ולו גם באמצעות מכירת חנויות המשרתות מותגים אחרים של הרשת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker