בר וציפי רפאלי התחייבו למסור פרטים על חשבונות הבנק בחו"ל - והדיון בביהמ"ש בוטל

על פי בקשת הפרקליטות, נדרשו השתיים להעביר מסמכים הנוגעים לחשבון UBS שמתנהל בציריך, חשבון בקרדיט סוויס וחשבון בבנק בקפריסין

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בר רפאלי ואביה, בביקור אחר בביהמ"ש
בר רפאלי ואביה, בביקור קודם אחר בביהמ"שצילום: דניאל בר און

הדוגמנית בר רפאלי ואמה ציפי רפאלי התחייבו למסור פרטים ומסמכים על חשבונות בחו"ל - והדיון שתוכנן בבית המשפט השלום בתל אביב בוטל. השתיים גם ביקשו שהדיונים בעניינן יתקיימו בדלתיים סגורות. קודם לכן, דרשה הפרקליטות לקבל מסמכים הנוגעים לחשבון UBS שמתנהל בציריך, חשבון בקרדיט סוויס, וחשבון בבנק בקפריסין. 

בר וציפי רפאלי עומדות במרכזה של חקירה פלילית שנפתחה על ידי רשות המסים בסוף 2015. השתיים חשודות בכך שלא דיווחו על מלוא ההכנסות של בר רפאלי ושיקרו כשטענו כי בר רפאלי אינה תושבת ישראל.

בדצמבר 2015 הורה בית משפט השלום בתל אביב על שחרורן בתנאים מגבילים. השופט ירון גת הורה לכל אחת מהן להפקיד את דרכונה וכן התחייבות עצמית של 500 אלף שקל וערבות צד ג' של 500 אלף שקל. הערבים הם אביה של הדוגמנית, רפי, ובעלה עדי עזרא.

אחד החשדות המרכזיים נגד בר רפאלי נוגע להטבות והנחות סלב בסך של למעלה ממיליון שקל שרפאלי ואמה, ציפי רפאלי, קיבלו בתמורה ליחסי ציבור. רשות המסים חושדת כי רפאלי קיבלה בין היתר ג'יפ מסוג ריינג'רובר ומכונית מסוג לקסוס שנשארו על שם היבואן ושימשו אותה לשם פרסום.

ציפי ורפי רפאלי, הוריה של בר רפאלי
ציפי ורפי רפאלי, הוריה של בר רפאלי צילום: דניאל בר און

רפאלי הבת קיבלה על פי החשד הטבות והנחות גם מחברות קבלניות בתמורה לפרסום ו"הדלפות" למדורי רכילות. כך למשל כשאמה, ציפי רכשה דירה תוך התחייבות לשימוש בשמה של בר רפאלי שיופיע כמי שרכשה את הדירה. היזם של הפרויקט נחקר ברשות המסים והודה כי ציפי רפאלי קיבלה הנחה של חצי מיליון שקל בתמורה לכך שיירשם שבר היא זו שרכשה את הדירה.

עוד נמצא כי רפאלי התגוררה במגדל YOO בתל אביב בדירה שכורה, אלא שחוזה שכר הדירה נחתם מול אחיה על מנת שלא לקשור אותה לישראל. כמו כן, לאחר שהסתיים חוזה השכירות במגדלי YOO עברה בר רפאלי להתגורר במגדלי W  למשך 3 שנים, כאשר חוזה זה נחתם מול אמהּ, חרף העובדה שמי שהתגוררה בבניין הייתה בר רפאלי עצמה.

השתיים חשודות גם בכך שהציגו תמונה כוזבת לפקיד השומה כפר סבא לעניין התושבות של בר רפאלי, תוך שהן מסתירות פרטים מהותיים להכרעה בדבר התושבות של רפאלי כתושבת ישראל ומיסוי הכנסותיה מחו"ל הנאמדות בעשרות מיליוני שקלים. למרות שלאורך השנים 2012-2009 עלה כי היו לרפאלי דירות לשימושה בישראל, כאשר היא נשאלה על כך על ידי פקיד השומה השיב בשמה המייצג שלה, כי "כבר נמסר בעבר, כי בר לא שכרה דירת מגורים בישראל בשנים הרלוונטיות". על פי החשד, מי שעמדה בקשר מול המייצגים ומי שמסרה את התשובות הכוזבות היתה בעיקר אמהּ של רפאלי.

במהלך החקירה הגיעו חוקרי רשות המסים גם למשרדי הסניף הישראלי של בנק UBS השווייצי בהרצליה עם צווים ודרישה לקבל מידע הנוגע לחקירה.

ההליך הנוכחי נפתח כבר באוגוסט 2017, בפרקליטות טוענים כי עד כה לא הועברו כל המסמכים, זאת למרות שהוצא צו בנושא על ידי ביהמ"ש. בבקשה שהוגשה על ידי הפרקליטות נכתב כי הבקשה הוגשה לאחר שורת פניות שנעשו לבר רפאלי ואמה ולאחר "שכלו כל הקיצין" בעניין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker