שופטת על החלטתה לאשר דיון בייצוגית נגד חברות התקשורת: "פרשנות שונה של החלטתי תהיה יותר ממוזרה"

ד"ר דרורה פלפל דחתה בקשת עיכוב ביצוע שהגישו 014 בזק בינלאומי, נטוויז'ן 013 ברק ו-012 סמייל

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ד"ר דרורה פלפל דחתה באחרונה בקשת עיכוב ביצוע שהגישו חברות התקשורת 014 בזק בינלאומי, נטוויז'ן 013 ברק ו-012 סמייל נגד החלטתה לאשר דיון בתביעה ייצוגית שהוגשה נגדן.

החברות מצדן טענו כי המידע שניתן בפרסומים לגבי משך השיחות האפשרי באמצעות הכרטיסים מתייחס למשך הזמן הניתן בניצול המרבי של הכרטיס, כלומר כולל כל הבונוסים ובשימוש אופטימלי.

השופטת פלפל כתבה בהחלטתה לאשר את הדיון בתביעה כי "ה'בונוס' וה-'Free' בכרטיס לא פורשו על ידי המשיבות, ובמענה הקולי הן פורשו שלא בלשון האדם הסביר, אלא תוך התחכמות".

חברות התקשורת הגישו בקשת רשות לערער על החלטתה לעליון, ובמקביל הגישו למחוזי בקשה לעכב את ביצוע ההחלטה. פלפל קבעה כי מדובר בחברות "מהאיתנות והחזקות במשק" שסכום התביעה, גם אם ייאלצו החברות לשלמו, לא יפגע באיתנותן הפיננסית.

לגבי סיכויי הערעור הסבירה השופטת כי הפרשנות שהעניקה לגבי הקשר הסיבתי בין המצגים המטעים לכאורה שהוצגו לעובדים הזרים על ידי חברות התקשורת לבין החלטתם לרכוש את כרטיסי החיוג, מבוססת על שיקול של יעילות כלכלית. היא הוסיפה וציינה, תוך רמיזה לשופטי העליון שצפויים לדון בהחלטתה, כי "פרשנות שונה של החלטתי תהיה יותר ממוזרה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker