בעל השליטה לשעבר באורליין שינה דעתו וחתם על הסדר הטיעון - ירצה 5 שנות מאסר

שגיב נציה מואשם כי הזרים מניות מזויפות בהיקף 10 מיליון שקל למסחר בבורסה וגרף תמורתם לחשבונותיו

שני מזרחי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שגיב נציה, לשעבר בעל השליטה בחברה הציבורית אורליין, חתם הבוקר על הסדר הטיעון במסגרתו הוטל עליו עונש מאסר בן 5 שנים וקנס כספי בגין עבירות על חוק ניירות ערך.

נציה, המואשם כי ביחד עם שותפו אהרון לילוף, ניצל את שליטתו בחברה הציבורית אורליין לשם הזרמת מניות מזויפות בסדר גודל של 10 מיליון שקל למסחר בבורסה, תוך גריפת תמורתם לחשבונותיו ולחשבונות מקורביו. בבוקר סירב נציה לחתום על הסדר הטיעון, שגיבש עורך דינו אורי קינן, אך בתום התכנסות בלשכת השופט, חתמו הצדדים על ההסכם.

הבוקר, הגיעו הנאשמים בפרשה לדיון בעניינם בבית משפט המחוזי בתל אביב. במסגרת הדיון הציגו הצדדים את הסדר הטיעון אליו הגיעו עם נציה, לשעבר בעל השליטה בחברה ושלושת הדירקטורים בחברה, דוד נציה, אורלין נציה וניסים רום.

לפי הסדר הטיעון אותו הציגו הצדדים, נציה ירצה 5 שנות מאסר ויוטל עליו קנס לפי שיקול דעת בית המשפט. אולם, הסדר הטיעון טרם אושר בבית המשפט בשל חילוקי דעות באשר לעובדות האישומים נגד נציה.

בימים האחרונים התקיימו דיונים בין התביעה לבין הסניגורים מהסנגוריה הציבורית המייצגים את נציה ואת הדירקטורים. במסגרת דיונים אלה, הגיעו הצדדים להסדר לפיו נציה יורשע בעבירות על חוק ניירות ערך והלבנת הון וירצה 5 שנות מאסר בפועל ובית המשפט יטיל עליו קנס לפי שיקול דעתו.

כזכור, הפרשה התפוצצה ב-2005 כאשר הועלו חשדות לפיהם ארגון פשיעה מנסה להשתלט על החברה הציבורית אורליין ולשאוב ממנה את משאביה, אך אלה הסתיימו בלא כלום.

ארבע שנים לאחר מכן, בחודש אוקטובר 2005, הגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה כתב אישום נגד נציה וכן נגד שלושה דירקטורים בחברה שהם בני משפחתו ונגד שני גורמים נוספים שסייעו למהלכים הפליליים של אורליין.

חברת אורליין לפי דיווחי החברה, עסקה באותה תקופה בתחום האלקטרוניקה הבידורית ובמועד מאוחר יותר בתחום ההשקעות. בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד חנה קורין, נטען כי נציה ושותפו, לילוף, ניצלו את שליטתם בחברה לשם הזרמת מניות מזויפות בסדר גודל של 10 מיליון שקל למסחר בבורסה, תוך גריפת תמורתם לחשבונותיהם או לחשבונות של מקורביהם.

במהלך התקופה, לפי כתב האישום המקורי, ביצע נציה מעשי תרמית וזיוף ודיווח דיווחים כוזבים לבורסה, כדי ליצור בפני ציבור המשקיעים מצג שווא של חברה פעילה, ולהניעו לסחור במניותיה- לרבות המניות המזויפות, כדי להסתיר את זיוף המניות.

לילוף התאבד במהלך 2005 עם חשיפת הפרשת. נציה הואשם בשורת עבירות ארוכה, לרבות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, דיווח מטעה בכוונה להטעות לפי חוק ניירות ערך ועבירות מנהלים ועובדים בתאגיד.

כתב האישום מייחס שורת עבירות דיווח בכוונה להטעות לפי חוק ניירות ערך, גם לשלושה דירקטורים של החברה שהם קרוביו של נציה, דוד נציה, אורלין נציה וניסים רום המיוצגים על-ידי עו"ד יורם שגיא-זקס.

כמו כן, הואשמו בכתב האישום משה סבג, המיוצג על ידי עו"ד רונן רוזנבלום, ואברהם ארביבו המיוצג על ידי עו"ד שרון דניאלי מטעם הסנגוריה הציבורית. באמצעות חשבונות השניים, על פי כתב האישום, הועברו הכספים לידי נציה ומקורביו. סבג וארביבו עדיין לא הגיעו להסדר עם התביעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker