הסדר טיעון בפרשת החניונים: דן קורן הודה והורשע בעבירות מרמה והפרת אמונים

הצדדים יטענו לעונש מאסר של שישה חודשים שירוצה בעבודות שירות וקנס של 150,000 שקל

שני מזרחי

הבוקר הודיעו המחלקה הכלכלית ובאת כוחו של קורן, עו"ד איריס ניב-סבאג, לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי הגיעו להסדר טיעון, לפיו קורן הודה בשלוש עבירות של מרמה והפרת אמונים בעת שפעל במסגרת תפקידיו תוך היותו מצוי במצב של ניגוד עניינים ולא גילה לדירקטוריון החברה על קשריו עם בעל החניונים, ראובן גרוס. הצדדים לפי ההסדר, יטענו לעונש מאסר של שישה חודשים שירוצה בעבודות שירות, קנס בסכום של 150,000 שקל ומאסר על תנאי.

ביולי 2008 הגישה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה 11 כתבי אישום שונים שבמרכזם עומדים קשריו המסועפים של ראובן גרוס ז"ל, "שכונה מלך החניונים". עם עובדי ציבור שונים ואנשי עסקים אותם הפעיל לקידום ענייניו ועסקיו. כתב האישום המרכזי בפרשה, עסק בקשר שבין גרוס, יעקב מאיר וד"ר דן קורן, קשר ששימש את גרוס כמנוף לקידום אינטרסים שלו אל מול ובמסגרת החברה העירונית אחוזת החוף, שאחראית בין היתר על החניונים העירוניים בתל אביב.

היום הגיעו הצדדים להסדר טיעון לפיו קורן הודה והורשע בשלוש עבירות של מרמה והפרת אמונים על כך שלא דיווח לדירקטוריון חברת אחוזת החוף על קשריו עם גרוס והצדדים יטענו כי קורן ירצה עונש מאסר של שישה חודשים בעבודות שירות, ישלם קנס של 150,000 שקל ויוטל עליו גם עונש מאסר על תנאי. סנגוריתו של ד"ר קורן, עו"ד איריס ניב-סבאג מסרה בתגובה כי "כתב האישום המתוקן משקף באופן מידתי את חלקו המוגבל של דני קורן בפרשה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker