חשבונות בנק, מכוניות יוקרה ונדל"ן בשפע: רשימת הנכסים המעוקלים של אלוביץ' נחשפת

עם מעצרם של איריס ושאול אלוביץ' המשטרה עיקלה את כל הרכוש שבבעלותם, בשווי עשרות מיליוני שקלים ■ בני הזוג מבקשים לשחרר את רכבו של שאול אלוביץ' ואת פוליסת הביטוח שלו ■ "מדובר בתפיסה רחבת היקף שאינה מאפשרת תנאי מחיה סבירים"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים46
שאול אלוביץ' בעת הארכת מעצרו
שאול אלוביץ' בעת הארכת מעצרוצילום: עופר וקנין
יסמין גואטה
יסמין גואטה

לפני חודש, עם מעצרם של איריס ושאול אלוביץ', עיקלה המשטרה את כל רכושם בשווי עשרות מיליוני שקלים. היום (ג') מבקשים בני הזוג מבית המשפט להורות למשטרה לשחרר חלק מהרכוש וחושפים את הנכסים שנתפסו. בני הזוג חשודים בין היתר בביצוע עבירות של מתן שוחד לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

מהירים ובלי קשקושים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

"מדובר בתפיסה רחבת היקף שאינה מאפשרת לבני הזוג אלוביץ' להתקיים, ובוודאי שאינה מאפשרת להם תנאי מחיה סבירים", נכתב בבקשה שהוגשה הבוקר לבית המשפט השלום בתל אביב על ידי סניגוריהם, עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר.

מהבקשה עולה כי רכושם של בני הזוג נתפס באמצעות מספר צווים שהוציאה המשטרה. צו אחד מתייחס לנדל"ן - 8 נכסים, כולל ביתם של בני הזוג בתל אביב - חלקם בבעלות בני הזוג, וחלקם בבעלות שאול אלוביץ' יחד עם אחיו. צו נוסף הוטל על שלושה כלי רכב: רכב מסוג מרצדס בבעלות שאול אלוביץ', רכב מסוג אאודי בבעלות איריס אלוביץ', ורכב נוסף מסוג אאודי בבעלות בנה של איריס אלוביץ'.

ביתם של הזוג אלוביץ' בתל אביב
ביתם של הזוג אלוביץ' בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

צו שלישי הקפיא שבעה חשבונות בנק של בני הזוג בבנקים דיסקונט והבינלאומי, חמישה מהם על שם איריס אלוביץ' ושניים על שם שאול אלוביץ'. מכוח צו זה הוקפא חשבון גם בחברת IBI ובו ניירות ערך וכספים שניתנו לאלוביץ' ואחיו בירושה מהוריהם, וכן גם פוליסות ביטוח בבעלותם של בני הזוג. בנוסף לכך, בני הזוג טוענים כי לא קיבלו מהמשטרה נתונים אודות שני צווים נוספים: צו שהוטל על חפצי אמנות בבעלותם, וצו שהוטל על תכשיטים ושעוני יד בבעלות כל אחד מהם.

בני הזוג אלוביץ' מבקשים מבית המשפט להורות על שחרור הרכוש של איריס אלוביץ', בטענה כי אין זיקה בין הרכוש שנתפס לבין העבירות שמיוחסות לה - ולכן אין עילה לתפיסת הרכוש. "הנכסים בבעלות איריס אלוביץ' שנתפסו על ידי צווי התפיסה אינם רכוש שנעברה בו עבירה, אינם רכוש שעומדים לעבור בו עבירה, הם לא ניתנו כשכר בעד ביצועה, לא שימשו אמצעי לביצוע עבירה וגם אינם עשויים להוות ראיה בהליך הפלילי", נכתב בבקשה.

בכל הנוגע לרכוש של שאול אלוביץ', מבקשים בני הזוג לשחרר את רכבו ואת פוליסת הביטוח שלו. "שאול אלוביץ' הגיע לגיל 70, ועל כן הוא זכאי לממש חלק מפוליסות הביטוח שברשותו. שחרור פוליסות ביטוח אלה, שהגיע מועד פירעונן, שהן פרי עבודתו הקשה רבת השנים, מחויב המציאות. כספים אלה נועדו למחייתו השוטפת ואמורים לשמש חלף משכורת עבורו", נכתב בבקשה.

בני הזוג הדגישו בבקשה כי הם כופרים בחשדות נגדם. בנוסף, הם צירפו תצהיר חתום על ידי עו"ד עמי ברלב, סמנכ"ל במטה קבוצת יורוקום והיועץ המשפטי של יורוקום תקשורת. בתצהיר נכתב כי התמורה בגין עסקת בזק-יס, שעומדת במרכז החשדות נגד אלוביץ', מעולם לא שולמה לו ישירות אלא הועברה לחברות בקבוצת יורוקום ושימשה לפירעון חוב בנקאי של החברות.

עוד נטען בתצהיר כי מזה שנים ארוכות אלוביץ' לא משך דיבידנדים מחברת יורוקום תקשורת. "לא זו בלבד שאלוביץ לא משך ולו שקל לכיסו הפרטי מחברת יורוקום תקשורת או בזק, אלא שביצע אף תרומת בעלים בסכום העולה על 30 מיליון שקל במזומן לצורך תפעול פעילות החברות בקבוצה, וכן ביצע תרומות בעלים בהיקף משמעותי נוסף לאורך השנים האחרונות", נכתב בבקשה.

בתחילת השבוע הורה בית המשפט השלום בתל אביב למשטרה לחשוף בפני בני הזוג אלוביץ' את צווי התפיסה. "דעתי מעט שונה (משל המשטרה) והיא שיש להתיר העברת חומר מסוג זה לידי ההגנה, אלא אם קיים חשש לפגיעה בחקירה ובצרכיה", קבע השופט עלאא מסארווה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker