גולן מלאכת מחשבת תובעת 17 מיליון שקל מעודד דסאו עקב משיכת כספים מקופתה

בעל השליטה לשעבר התפטר ביולי 2007 בעקבות חקירת רשות ני"ע בנוגע למשיכת כ-4.8 מ' ד' מקופת החברה

הילה רז

החברה הציבורית גולן מלאכת מחשבת תובעת מעודד דסאו, בעל השליטה לשעבר בחברה, 17 מיליון שקל. לטענת גולן מלאכת מחשבת, דסאו נטל מקופתה שלא כדין 52 מיליון שקל כאשר לטענתו בתצהיר חתום על ידו היה זכאי למשוך רק 35 מיליון שקל ולכן הועמד למשפט פלילי.

דסאו התפטר ביולי 2007 עקב חקירת רשות ניירות ערך בנוגע למשיכת כ-4.8 מיליון דולר מקופת החברה. בספטמבר 2007 הוגש כתב אישום נגדו ונגד גילי פרס המנכ"ל לשעבר. לפי כתב האישום, דסאו משך כספים מהחברה מבלי ליידע את הדירקטוריון או את בעלי המניות. חלק מהכספים הוחזרו לחברה.

פרס הגיע להסדר טיעון במסגרתו הודה בעבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד ובעבירות על חוק ני"ע והוא נדון לחמישה חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי, איסור מלכהן כדירקטור למשך חמש שנים וקנס בסך 80 אלף שקל. משפטו של דסאו נמשך.

גולן מלאכת מחשבת המיוצגת על ידי עו"ד ד"ר יוסי כהן צירפה לתביעתה מכתב מ-2006 לפיו דסאו מודה לכאורה כי עליו להחזיר לחברה 4.8 מיליון דולר וכי ברשותו נכסים ששוויים יכול להבטיח את תשלום הסכום במלואו. החברה טוענת כי אף שעברו ארבע שנים דסאו טרם השיב את הסכומים. התביעה הוגשה בסדק דין מקוצר והחברה ציינה כי היא שומרת לעצמה זכות להגיש תביעות נפרדות נגדו בשל הנזקים שנגרמו לה לשיטתה בשל מעשיו ומחדליו של דסאו.

את תגובתו של דסאו לא ניתן היה להשיג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker