נעצר אביגדור קלנר - מנהלה ומבעליה לשעבר של פולאר השקעות

בעבר נחשד קלנר בהעברת מידע פנים למקורביו בנוגע לעסקות שביצעה קבוצת שרם-פודים ששלטה בפולאר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עצור נוסף בפרשת הולילנד. המשטרה עצרה היום (חמישי) את אביגדור קלנר - מנהלה ומבעליה לשעבר של חברת פולאר השקעות. מעצרו של קלנר מתווסף לאישים נוספים שנעצרו בפרשה, בהם אורי מסר - חברו הקרוב של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שמואל דכנר, מאיר רבין, הלל צ'רני ועמרם בניזרי. את קלנר מייצג עורך הדין נבות תל צור.

פרשת הולילנד והשוחד לכאורה התפוצצה אתמול, לאחר שפולאר השקעות דיווחה למשקיעי הבורסה כי המשטרה פשטה שלשום על משרדיה. פולאר נשלטת היום על ידי זיל פלדמן - אך הוא ככל הנראה אינו מעורב בפרשה.

מי שמכר לפלדמן את השליטה בחברה היא קבוצת שרם-פודים-קלנר. באותה תקופה כללה הקבוצה את איציק שרם, יאיר פודים ואביגדור קלנר, אשר קלנר שימש בה כמנכ"ל בתקופה שלפני מכירתה. כיום שמה של הקבוצה הוא שרם-פודים בלבד, לאחר שב-2007 הורידה את השם קלנר כאשר שרם ופודים נפרדו משותפם הוותיק.

חודשיים לפני ההתפצלות, פורסמו חשדות נגד קלנר על שימוש במידע פנים. החשד היה כי קלנר העביר מידע למקורבו - רו"ח קובי בן גור - בנוגע לעסקות בקבוצה לפני שהתרחשו. קלנר נחקר גם בקשר לפרשת השחיתות ברשות המסים ששמו של בן גורגם נקשר אליה. קלנר נחשב לידיד קרוב של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. חברת הזרע 1939 שייכת לפולאר השקעות וכך גם 60% מפרויקט הולילנד בירושלים.

בשיחה שערך אתמול עם TheMarker, סירב קלנר להתייחס לפרשה והפנה אותנו לעורך דינו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker