שקד וחיות קיבלו את ההמלצה: השופטת רונית פוזננסקי-כץ תועמד לדין משמעתי

השופטת תושעה עד למיצוי ההליך המשמעתי בעניינה בפרשת הוואטסאפ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרת המשפטים איילת שקד ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיותצילום: אוליבייה פיטוסי

שרת המשפטים, איילת שקד, תגיש בימים הקרובים לנשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, קובלנה משמעתית על השופטת רונית פוזננסקי-כץ, שעומדת במרכז פרשת המסרונים.

לדיווחים מהירים - חפשו TheMarker בטלגרם (להורדה באנדרואיד, להורדה באייפון)

חיות ושקד הודיעו הבוקר כי החליטו לקבל את המלצת נציב התלונות על השופטים, השופט בדימוס פרופ' אליעזר ריבלין, להעמיד את השופטת לדין משמעתי.

לאחר הגשת הקובלנה, תפעל נשיאת בית המשפט העליון למינוי הרכב בית הדין המשמעתי שידון בקובלנה. כמו כן, חיות תקבל גם החלטה בעניין השעייתה של השופטת עד למיצוי ההליך המשמעתי בעניינה.

בכל הנוגע לכשלים המערכתיים שאליהם התייחס הנציב בהחלטתו. חיות מסרה כי סוגיה זו נבחנת על ידה ובדעתה לגבש בהקדם נוהל מתאים שיענה עליהם ויפורסם לציבור.

אתמול קבע ריבלין, כי לא נמצא חשש לביצוע מעשים פליליים על ידי השופטת, אולם המליץ להעמיד את פוזננסקי-כץ לדין משמעתי. ריבלין קבע כי בדיקת הבירור שערך מגלה שורה של כשלים אישיים ומערכתיים. באשר לכשלים האישיים ציין כי השופטת פוזננסקי הפרה את כלל 3 לכללי האתיקה משלא הקפידה על התנהגות "שיש בה לקיים ואף להגביר את האמון בשיטת המשפט בכלל ובמעשה השפיטה בפרט". בנוסף, המליץ לחיות לתת את דעתה לכשלים המערכתיים שהתגלו בבית המשפט השלום בתל אביב.

ריבלין הדגיש כי "קרבת היתר בין השופטת לנציג התביעה הניבה ביזוי. המסרונים שהוחלפו בין השניים מוטב היה להם שלא באו לעולם משבאו, ולא באים היו לעולם אלמלא התירה השופטת קרבת יתר זו לנציג הרשות לניירות ערך, ואלמלא התירה לו לפנות ישירות אליה. הקשר היחיד שנוצר בין השניים לא היה צריך להתקיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker