התפתחות בתיק 4000: יועץ התקשורת אלי קמיר חשוד בתיווך לשוחד

קמיר נעצר בשבוע שעבר בחשד למעורבות בפרשת גרסטל ומעצרו בעניין זה הסתיים היום בשעות הצהריים. אולם, מיד לאחר מכן הוא נעצר פעם נוספת ■ מעצרו הוארך בחמישה ימים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אלי קמיר בהארכת המעצר, היום
אלי קמיר בהארכת המעצר, היוםצילום: תומר אפלבאום

יועץ התקשורת אלי קמיר הוא החשוד שנעצר היום (א') בחשד למעורבות בפרשת 4000. קמיר נעצר בשבוע שעבר בחשד למעורבות בפרשת גרסטל ומעצרו בעניין זה הסתיים היום בשעות הצהריים. אולם, מיד לאחר מכן הוא נעצר פעם נוספת, והפעם עם חשדות נוספים.

השופטת רונית פוזננסקי כץ מבית המשפט השלום בתל אביב האריכה הערב את מעצרו של קמיר בחמישה ימים.

בפרשת גרסטל, נוגע החשד נגד קמיר לכך שבעיצומו של המרוץ לאיוש תפקיד היועץ המשפטי לממשלה, נפגש עם יועץ התקשורת ניר חפץ שהציע לו להציע לשופטת לשעבר הילה גרסטל כי להתחייב לסגור את החקירה נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בתיק המעונות תמורת המינוי. 

בפרשת 4000, קמיר חשוד בביצוע עבירות של תיווך לשוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד ועבירות לפי חוק הלבנת הון. במשטרה אומרים כי קמיר נעצר שוב גם לנוכח התפתחות חקירתית שקושרת אותו לחשדות המתעוררים בפרשה.

עורכי דינו של קמיר טענו בדיון כי התחושה היא שהחוקרים מנסים להפעיל עליו לחץ כדי שישנה את גרסתו בנוגע לפרשה 1270 (גרסטל). "הלחץ שמופעל עליו הוא מאוד משמעותי", אמרו. הם ציינו כי במהלך חקירתו נשאל קמיר בהרחבה על השירותים שנתן לבזק. בכל הנוגע לוואלה, הוצגה לו שאלה נקודתית ומצומצמת לגבי אס.אמ.אס שקיבל.

השופטת התייחסה לכך שקמיר נעצר הפעם במסגרת פרשת 4000 והדגישה כי מעורבותו של קמיר בפרשה זו קיימת ובאופן משמעותי וכזה שעולה בקנה אחד עם בקשת המשטרה להאריך את מעצרו

בתיק 4000 נבדק אם נתניהו העניק הטבות ענק לבזק באמצעות איש סודו ומנכ"ל משרד התקשורת שמינה, שלמה פילבר. בתמורה לכך, על פי החשד, הנחה אלוביץ' להטות את הסיקור באתר וואלה שבבעלות קבוצת בזק באופן שיטתי לטובת ראש הממשלה ורעייתו. פילבר חתם השבוע על הסכם עד מדינה, שלפיו יודה כי קיבל הוראות מפורשות מנתניהו לפעול לטובת קבוצת בזק, ובתמורה לא ירצה מאסר בפועל. מעצרם של שאול אלוביץ' ורעייתו הוארך ביום חמישי בחמישה ימים.

בסוף השבוע פירסם העיתונאי אמנון אברמוביץ' כי מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, אמר בעדותו במשטרה - "משפחת אלוביץ' היא משפחת פשע". בנוסף פורסמה בחדשות 10 הודעת וואטסאפ ששרה נתניהו שלחה לאיריס אלוביץ', הנוגעת לסיקור שלה באתר וואלה. "זה לא יכול להימשך ככה. חשבתי שדיברנו על זה. זה נמשך יותר מדי זמן. למה אני צריכה לקרוא באתר שלכם דברים כאלו? תעשי עם זה משהו!", כתבה נתניהו לאיריס אלוביץ', בדרישתה לפטר את עורך האתר אבירם אלעד.

עד כה, נעצרו במעורבות בפרשה שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, אשתו איריס, בנו אור, ניר חפץ, יועץ התקשורת של בני הזוג נתניהו, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ועמיקם שורר, דירקטור בבזק.

בהמשך השבוע צפוי להיחקר באזהרה ראש הממשלה בנימין נתניהו. השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שכיהן כשר התקשורת, צפוי למסור עדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker