הרווחים מנצרת, המשרדים בתל אביב: היכן יתקיים הליך הקפאת ההליכים של הוניגמן?

הבקשה להקפאת הליכים הוגשה בבית משפט המחוזי בנצרת, אך בנק מזרחי טפחות, הגיש בקשה להעביר את הדיון לתל אביב, שם רשומה החברה ■ נציגת הכנ"ר ומרבית הנושים תמכו היום בדיון בהעברת ההליך לתל אביב

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חנות של הוניגמן
חנות של הוניגמן צילום: אייל טואג

באולם עמוס בעורכי דין ועובדים בפני השופט עאטף עיילבוני התקיים היום בבית המשפט המחוזי בנצרת דיון בשאלה איפה ימשיך להתקיים הליך הקפאת ההליכים של רשת הוניגמן שבין נושיה נמצאים שמונה בנקים — בבית המשפט המחוזי בנצרת או במחוזי בתל אביב.

בעוד הבקשה להקפאת הליכים הוגשה ואושרה בנצרת, טוענים בבנק מזרחי טפחות בבקשה שהגישו אתמול כי יש להעביר את הדיון לבית המשפט המחוזי בתל אביב בשל היעדר סמכות מקומית של בית המשפט בנצרת. בבנק ציינו כי המשרד הרשום של החברה הוא בתל אביב, משם מנוהלים החברה ועסקיה, וכי זהו מקום מושבם של הנושים המובטחים.

הנאמנים הגיבו היום לפני הדיון לבקשה זו, וטענו כי גם לבית המשפט בנצרת יש סמכות לדון בבקשה שכן מקום העסקים העיקרי של החברה שבו היא מפיקה את עיקר הרווח התפעולי הוא במחוז נצרת.

אל הבקשה של מזרחי טפחות להעברת הדיון הצטרפו במהלך הדיון גם חלק גדול מהנושים והספקים. גם נציגת הכנ"ר תמכה בכך בדיון היום. היא אמרה שבאזור השיפוט נצרת יש רק 22 סניפים כשלעמדתה לשאלת הרווח אין רלוונטיות. עם זאת היא הדגישה כי "אין שום כוונה שצווים שבית משפט זה נתן יתבטלו או שצו ההקפאה יתבטל". בתום הדיון אמר השופט כי יתן בהמשך את החלטתו. בסוגיה הזאת של סמכות השיפוט אין פסיקה רחבה ולכן החלטתו של עיילבוני תהיה תקדימית ולפי הלך הרוח בדיון היום, נראה כי הוא ייעתר להעברת ההליך למחוזי בתל אביב.

במהלך הדיון היום גם נשמעה טענה על ידי ספקים כי "בחודשים האחרונים נלקחו מהם סחורות בהיקפים העולים על הרגיל". 

"המכירות עלו בעשרות אחוזים"

הנאמנים לחברת הוניגמן, רו"ח בועז גזית ועו"ד קרן רייכבך סגל, הגישו היום דו"ח ראשון לבית המשפט, שלפיו "פעילות החברה יוצבה והיא נמשכת כסדרה. מכירות המלאי בחנויות הרשת עלו באחוזים ניכרים מעבר לתחזית שבתוכנית ההפעלה ולנתונים של המכירות בשבועות האחרונים — זאת בסיוע מלא של עובדי החברה, ספקיה, זכייניה וגורמים רבים הקשורים בפעילותה של החברה".

היקף חובות הרשת לכלל הנושים נאמד בסכום של 234 מיליון שקל. הנאמנים ציינו כי מיום צו הקפאת ההליכים ועד היום נמכרו בחנויות הרשת סחורות בסך 5.4 מיליון שקל. להוניגמן מלאי המוערך בסכום של 120 מיליון שקל (חלקו מלאי בדים).

לפני שבוע הורה השופט עיילבוני על מתן צו הקפאת הליכים לרשת, וזאת בעקבות בקשה דחופה שהגישה החברה, שנקלעה למצוקה תזרימית. בבקשה הדחופה ציינה הוניגמן כי ענף האופנה נמצא במשבר שנמשך כבר כמה שנים ומקורו בין היתר ברכישות הולכות וגוברות של מוצרי אופנה באינטרנט, ברכישות בחו"ל, בעלויות גבוהות בקניונים ובתחרות משמעותית בענף.

הנאמנים ציינו כי הם מקבלים פניות מגורמים רבים ובהם גורמים משמעותיים בתחום קמעונות האופנה בישראל, שמגלים עניין ברכישת הרשת בכללותה או בהפרדה למותגים השונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker