תיק 4000: ביהמ"ש האריך את מעצרה של סטלה הנדלר מנכ"לית בזק ב-6 ימים

מנכ"לית בזק ועמיקם שורר, דירקטור בבזק, נעצרו ביום ראשון כשהחלה החקירה הגלויה בתיק 4000 ■ הם מכחישים את החשדות נגדם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, בהארכת המעצר
מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, בהארכת המעצרצילום: מוטי מילרוד

(עדכון) בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ד') בשישה ימים את מעצרה של מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, שחשודה בין היתר בעבירת שוחד. מוקדם יותר האריך בית המשפט בשישה ימים גם את מעצרו של עמיקם שורר, דירקטור בבזק.

עו"ד שחם שביט, שייצג את רשות ניירות ערך, אמר במהלך הדיון כי מאז מעצרה ביום ראשון, הנדלר נחקרה מדי יום. לדבריו, נדרשות עדיין פעולות חקירה מהותיות שמחייבות כי הנדלר תישאר במעצר ולא תישלח למעצר בית.

עו"ד נתי שמחוני, שמייצג את הנדלר, אמר כי התקשורת היחידה שקיימה מול מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר (שחתם אתמול על הסכם עד מדינה) נגעה לענייני רגולציה. "לא נעברה על ידה כל עבירה וזו עמדתה", אמר. עו"ד שמחוני אף טען שהנדלר לא שיבשה את החקירה הקודמת בעניין בזק בקיץ והוסיף: "למה לא לתת בה שוב אמון? רק על סמך טענה שאלה פעולות חקירה חשובות?".

השופטת קבעה בהחלטתה כי "כעת משצו איסור הפרסום הוסר, ניתן לומר בפה מלא כי מדובר בפרשה המקימה חשד סביר מבוסס ואף מעבר לכך לשחיתות חמורה. במעגל ביצוע העבירות מעורבים רבים. כל אחד על פי חלקו, כל אחד על פי תרומתו. יחד ביצעו עבירות על פי החשד שעניינן מתן שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות לפי חוק ניירות ערך. עבירות אלה בוצעו, כך על פי החשד, על-ידי נושאי תפקידים בכירים במערכות השלטון ובחברת בזק".

החקירה הגלויה בתיק 4000 החלה ביום ראשון ובמהלך היום נעצרו הנדלר ושורר ומעצרם הוארך בארבעה ימים. באותו יום נעצרו גם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ'; רעייתו, איריס אלוביץ'; בנו, אור אלוביץ'; איש התקשורת ומקורבו של ראש הממשלה, ניר חפץ; ומנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר. מעצרם הוארך בחמישה ימים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker