נאמני הוניגמן: בנק מזרחי פעל על דעת עצמו וחילט 6 מיליון שקל מחשבונות האחים הוניגמן

אתמול בלילה (ה׳) הגישו נאמני החברה הודעה דחופה לביהמ״ש ובה ציינו כי התברר להם שלאחר מתן צו הקפאת ההליכים הבנק חילט את הכספים מהחשבונות הפרטיים של הבעלים - והעביר אותם לכיסוי חובותיה של הוניגמן בבנק

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חנות הוניגמן
צילום: אייל טואג

יומיים בלבד אחרי שרשת הוניגמן נכנסה להקפאת הליכים, מתגלים קשיים ראשונים בנוגע להיתכנות שלה - לאחר שבנק מזרחי חילט 6 מיליון שקל מתוך כספי ההלוואה שהועברו לחשבונות הפרטיים של בעלי החברה, האחים יעקב ומיכה הוניגמן. על פי הבקשה להקפאת הליכים שהגישו האחים, הסכום הזה היה אמור לשמש כאשראי לטובת הפעלת החברה בתקופת הקפאת ההליכים.

מדובר בהלוואה שנתן הבנק לאחר שבשבועות האחרונים שיעבדו בעלי המניות ורעיותיהם את בתי המגורים שלהם עד לסכום של 20 מיליון שקל, מתוכם 8 מיליון שקל בגין החובות של הוניגמן לבנק והיתרה בגין הלוואות אישיות שטרם הועברו לבעלי המניות במלואן.

אתמול בלילה (ה׳) הגישו נאמני החברה, עורכת הדין קרן רייכבך סגל ורו"ח בועז גזית לבית המשפט המחוזי בנצרת הודעה דחופה ובה ציינו כי התברר להם שלאחר מתן צו הקפאת ההליכים, "פעל הבנק על דעת עצמו וחילט את הכספים שמצויים בחשבונות הפרטיים של בעלי המניות והעביר אותם לכיסוי חובותיה של הוניגמן בבנק".

הנאמנים ציינו בבקשה כי נפגשו עם נציגי הבנק ושמעו מהם על תרעומת ותחושות קשות בקשר להתנהלות האחים הוניגמן בנוגע הלוואה שלקחו ובנוגע לכספים שעמדו בחשבונות הפרטיים שלהם. "כך לדוגמא, טען הבנק כי האחים הוניגמן התחייבו להעביר כספים אלה להפחתת האשראי של החברה בבנק, ונמנעו לעשות כן על פני מספר שבועות", ציינו הנאמנים.

בכל מקרה, הנאמנים הדגישו כי הם סבורים כי על הבנק להשיב את המצב לקדמותו, להחזיר את הכספים לחשבונות האחים הוניגמן.

לפני יומיים הורה השופט עאטף עילבוני מבית המשפט המחוזי בנצרת על מתן צו הקפאת הליכים לרשת הוניגמן, זאת בעקבות בקשה דחופה שהגישה החברה שנקלעה למצוקה תזרימית. מהבקשה עלה כי היקף החובות לכלל הנושים נאמד בסכום של 234 מיליון שקל.

בבקשת הקפאת ההליכים ציינה הוניגמן כי ענף האופנה נתון במשבר שנמשך מזה תקופה של מספר שנים ונעוץ במספר גורמים ובין היתר, פעילות אונליין שמאפשרת ביצוע רכישות של מוצרי אופנה באינטרנט, נסיעות זולות לחו"ל ורכישות בחו"ל, עלויות גבוהות בקניונים, שם ממוקמים רוב הסניפים של החברה, ותחרות משמעותית בענף וכניסתם של "שחקנים גדולים" לתחום.

החברה ציינה עוד כי בתקופה האחרונה נקלעה למשבר תזרימי ולירידה במכירות, שבנוסף להם, נדרשה להקטין את האשראי הבנקאי שלה בסכומים משמעותיים. כמו כן, ציינה כי קיבלה באחרונה מכתבי התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים מטעם משכירי חנויות וגורמים נוספים הדורשים פירעון חובות מיידי.

הוניגמן ביקשה מבית המשפט לקבל פסק זמן של 60 יום לצורך מימוש נכסים והתארגנות מחדש, תוך שמירה על פעילות שוטפת ורצופה של פעילות החברה, כדי להביא להבראתה. בבקשה נטען כי בעלי המניות עשו מאמצים רבים כדי למנוע את התדרדרות החברה.

בדיון שהתקיים אתמול בבית המשפט הסבירה עורכת הדין רייכבך- סגל כי בעלי המניות ניסו עד הרגע האחרון להציל את החברה. הם שיעבדו את בתיהם וזאת על מנת לקבל אשראי באופן אישי, ולהזרים לחברה. "במצב של השעבוד, קפצו הבנקים האחרים והגישו בקשות לפירעונות אשראי בסכומים מטורפים", אמרה.

בבקשה הוצע כי מתוך ההלוואות האישיות שהועמדו לבעלי המניות, יועמד סכום של 6 מיליון שקל לטובת הפעלת החברה בתקופת ההקפאה. מהבקשה עולה כי יתרת המלאי של החברה מוערך בכ-120 מיליון שקל, לחברה יש גם רכוש קבוע שמוערך בסכום של כ-69 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker