מנדלבליט: "חקירות נתניהו נוהלו לפי הספר, אין אדם חסין בפני החוק"

היועמ"ש דיבר לראשונה לאחר פרסום המלצות המשטרה נגד ראש הממשלה נתניהו. "הפגנות, נאומים וציוצים לא השפיעו כהוא זה על עבודתנו, אני דוחה את הטענות כאילו מי מהגורמים פעל משיקולים לא מקצועיים", אמר באירוע של אגודת ידידי אוניברסיטת ת"א ו"ליברל"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker

"חקירות המשטרה (בעניין נתניהו) נוהלו לפי הספר. אין איש שמעל החוק, אין חסין מפני החוק" - כך אמר הערב היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בהתייחסות ראשונה לאחר פרסום המלצות המשטרה בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר מנדלבליט: "תמיד יהיו דעות שונות, גם בתוך הפרקליטות, וגם בין הפרקליטות למשטרה. חשוב שיהיה ריבוי דעות. כך מתנהלות חקירות. משטרת ישראל היא גוף חקירה מקצועי וישר דרך. אני מציע להתייחס בספקנות רבה לפרסומים על סכסוכים בין הגופים (פרקליטות ומשטרה).

"הפגנות, נאומים וציוצים לא השפיעו כהוא זה על עבודתנו, אני דוחה את הטענות כאילו מי מהגורמים פעל משיקולים לא מקצועיים. כל גורמי החקירה פועלים כנאמני שלטון החוק. לגבי העניין הציבורי הרב שהחקירות הללו מעוררות, זה טבעי, אך ההחלטות יתקבלו על פי הדין, זו המחויבות שלנו על פי הדין. הראיות יישקלו כל אחת בפני עצמה ובמארג הראייתי הכולל".

מנדלבליט הוסיף: ההחלטות שלנו יתקבלו ללא רעשי רקע. אנחנו מודעים למשמעות הציבורית במצב הקיים שבו עמדת המשטרה היא כי התגבשה תשתית ראייתית להעמיד לדין ראש ממשלה מכהן. איני יודע מה ההחלטה שתתקבל אולם היא רק הראיות יתקבלו ורק הדין יקבע. זוהי ההתחייבות שלי בפני אזרחי המדינה". 

בהמלצותיה שפורסמו השבוע קבעה המשטרה כי יש ראיות לכך שראש הממשלה בנימין נתניהו לקח שוחד בשתי פרשות, ופעל בניגוד לאינטרסים של המדינה. לפי המשטרה, בתיק 1000 קיבלו נתניהו ובני משפחתו שמפניות, סיגרים, תכשיטים ובגדים, על פי דרישה ובאופן שיטתי, בסכום שהגיע למיליון שקל. קצב טובות ההנאה גדל לאחר שהתמנה לראש הממשלה.

בתיק 2000 קובעת המשטרה כי לנתניהו ולמו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס היתה מערכת יחסים מובהקת של תן וקח, וכי הצדדים נקטו פעולות בפועל בהמשך להבנות ביניהם בעל פה. המשטרה גילתה כי נתניהו כינס ח"כים בביתו באחד מימי שישי כדי לסייע למוזס בחקיקה, והבהירה כי המגעים בין ראש הממשלה למו"ל לא היו מצג שווא, וכי טענותיו של נתניהו הופרכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker