יבואן BLU נעצר בחשד לזיוף ומרמה ב-15 מיליון שקל

על פי החשד, ענאן שמשום וחשודים נוספים נהגו לאורך שנים לייבא ארצה אלכוהול ממספר מדינות באירופה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, תוך זיוף תעודות הרכש והמשלוח ■ השופט קבע כי ישוחררו למעצר בית

אפרת נוימן

ענאן שמשום, איש עסקים ויבואן משקה האנרגיה BLU, נעצר הבוקר (ב') לצד חשודים נוספים (גאבי שוקחה ויוסף אבו כליב) בחשד לעבירות הלבנת הון, זיוף ומרמה. בית משפט השלום בחיפה קבע כי שלושת החשודים ישוחררו למעצר בית, אך יישארו במעצר עד מחר ב-12:00 במטרה לאפשר למשטרה לערער על ההחלטה.

בדיון בהארכת המעצר בבית משפט השלום בחיפה, ציינה נציגת המשטרה כי מדובר בשלושה חשודים שנעצרו לאחר חקירה שהתנהלה באופן סמוי יותר משנתיים. בנוסף, עוכבו חשודים נוספים, בהם מנהלי חשבונות. "מדובר בעבירות שבוצעו לאורך שנים, החל מ-2012 ובהיקפים של 15 מיליון שקל", אמרה נציגת המשטרה.

משקה האנרגיה BLU
משקה האנרגיה BLU. צלום מסך

על פי החשד, החשודים נהגו לייבא ארצה אלכוהול ממספר מדינות באירופה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים - תוך זיוף תעודות הרכש והמשלוח, באופן המציג לרשויות המס בארץ קבלות פיקטיביות של סכומי תשלום נמוכים מהמקור. באופן זה שילמו לכאורה החשודים פחות מיסי יבוא, מכס ומע"מ ושילשלו לכיסם במרמה מיליוני שקלים.

מדובר בחקירה משותפת למשטרת ישראל וליחידת חקירות מכס ומע"מ ברשות המסים. עם המעצרים הפכה החקירה לגלויה, ובלשי ימ"ר חוף וחוקרי יחידת מכס ומע"מ חיפה ערכו חיפוש בבתיהם של החשודים ובעסקים שבבעלותם. זאת, על מנת לתפוס מסמכים, מחשבים והתקני אחסון, המכילים מידע שיכול לקשור אותם לעבירות המיוחסות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker