"בלי תחרות, בלי מו"מ": מזרחי טפחות מתנגד לעסקת סיידוף-בזק

הבנק, שהגיש בתחילת החודש בקשה למנותו ככונס נכסים זמני כנגד חוב של 250 מיליון שקל, טוען כי העסקה שנרקמה היא "מצג של קיומו של הסדר שיהווה בסיס לדחיית מימוש זכותו המובטחת של מזרחי"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי סיידוף
נתי סיידוףצילום: עופר וקנין

שבוע אחרי שיורוקום תקשורת, שבבעלות שאול אלוביץ', הגישה לבית המשפט הסדר נושים מוצע הכולל את כניסתו של נתי סיידוף כמשקיע לחברה - בנק מזרחי טפחות מודיע היום (ב') לבית המשפט על התנגדות נחרצת להסדר. לטענת הבנק, יורוקום מנסה ליצור מצג של הסדר, ואולם אין, נכון להיום, ולו ראשיתו של הסדר.

"היתכן באמת שרכישת כל קבוצת יורוקום (ובתוכה בזק) תבוצע במהלך מהיר, ללא משא ומתן, ללא תחרות, ללא רגולציה, תוך שמתבצעת רכישת שליטה מהגדולות במשק תחת כנפי בית המשפט, באמצעות רכישת פירמידת חברות אחזקה? היתכן בנוסף שכל האמור יבוצע ללא אישורי חברות בנות ונושי הקבוצה", נכתב בתגובה שהגיש הבנק לבית המשפט. "למעשה, כל שעשתה יורוקום הוא להציג מצג של קיומו של הסדר שיהווה בסיס לדחיית מימוש זכותו המובטחת של מזרחי. ואולם, אין בפנינו הסדר", הוסיף הבנק.

בבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה ושות', מבקש הבנק להשעות את המשא ומתן ולקיים קיים את הדיון בבקשה הדחופה שהגיש בתחילת החודש למנותו ככונס נכסים זמני על שני נכסים שמשועבדים ליורוקום נדל"ן כנגד חוב של כ-250 מיליון שקל.

בבקשה שהגישה יורוקום לבית המשפט בשבוע שעבר היא ציינה כי בשבועות האחרונים ניהלה משא ומתן אינטנסיבי עם סיידוף ונציגיו, שבסופו נרקם המתווה הנוכחי. במרכזו של המתווה עסקה הכוללת הזרמה משמעותית לקופת הנושים של החברה, ללא צורך בהיתרי שליטה, ותוך טיפול ממשי בחוב למזרחי טפחות.

בבסיסו של ההסדר עומדת כניסתו של סיידוף ליורוקום תקשורת והתחייבותו להזרים לטובת גיבושו סכום כולל של 400 מיליון שקל, מהם 350 מיליון שקל לקופת ההסדר ו-50 מיליון שקל לרכישת חלק יחסי בחוב של החברה לבנק מזרחי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker