עורכי הדין הגיעו להסכמות עם המשטרה: גינזבורג ישהה במעצר עד ליום שני

אתמול בשעות הבוקר פשטו חוקרי המשטרה על משרדי דניה סיבוס באור יהודה, ורונן גינזבורג, מנכ"ל החברה, נלקח לחקירה ובילה את הלילה במעצר ■ סנגוריו טוענים כי בית המשפט לא נימק כיצד ייתכן שפעולות החקירה יסוכלו אם גינזבורג לא ישהה במעצר

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג
מנכ"ל דניה סיבוס, רונן גינזבורג. החברה לא נקטה נגדו צעדיםצילום: עופר וקנין

(עדכון) לאחר הגשת הערר הבוקר (ה') על ידי עורכי דינו של רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס, הגיעו עורכי הדין להסכמות עם המשטרה, לפיהן הוא ישהה במעצר עד ליום שני, 8 בינואר, כפי שנקבע בהחלטת בית המשפט. עם זאת, במידה שצורכי החקירה יאפשרו לשחרר אותו מוקדם יותר - הוא ישוחרר בהוראת קצין. עוד הוסכם כי לאחר שחרורו הוא ישהה במעצר בית מלא למשך שבעה ימים בביתו ברעננה.

לאחר לילה שבו שהה גינזבורג במעצר, הוגש הבוקר לבית המשפט המחוזי בלוד הערר, על החלטתו של בית המשפט השלום בראשון לציון, שהורה על הארכת מעצרו של גינזבורג בשישה ימים.

"בית המשפט לא נימק מדוע יש במעשים המיוחסים לגינזבורג משום אפשרות לשיבוש החקירה, שהרי מדובר באירוע שהתרחש לפני מספר שנים", כתבו סנגוריו של גינזבורג, עורכי הדין איתן מעוז וסתיו שורצברג. הם הוסיפו כי החקירה עוסקת באירוע שפורסם ברבים פעמים רבות, והמשטרה אישרה כי למרות היותו של האירוע בעין הציבור, לא ניתן לראות כל אינדיקציה שהיא לשיבוש החקירה מצדו של גינזבורג.

השופט עמית מיכלס, שנתן את ההחלטה על הארכת המעצר אתמול, קבע כי מעצרו של גינזבורג הוא הכרחי, וזאת לנוכח טיב המעשים המיוחסים לו, ופעולות החקירה שבכוונת המשטרה לבצע במסגרת חלק החקירה שנוגע אליו אישית. "לאחר שעיינתי בתיק החקירה, אני סבור שקיים חשד סביר הקושר את החשוד למיוחס לו", אמר. הוא הוסיף גם כי "לא ניתן להתעלם מטיב המעשים המיוחסים לחשוד, ומהעובדה שחלק מהמעשים נעשו הרחק מעין הציבור ומעין כל", פסק.

אולם סנגוריו של גינזבורג טוענים כי מיכלס לא נימק בהחלטתו כיצד ייתכן שפעולות חקירה כה רבות - לכל הפחות 24 - יסוכלו אם גינזבורג לא ישהה במעצר. עוד נטען כי מיכלס גם לא קבע בהחלטתו כי החשש שלו נובע מפני אפשרות כלשהי להשפעה על עדים. "בנסיבות שבהן טרם החקירה פשטה המשטרה על משרדיה של חברת דניה סיבוס ותפסה חומרי מחשב רבים, לא ברור כלל מהו טיב החשש מפני שיבוש", נכתב בערר.

סנגוריו של גינזבורג מעלים גם טענות הנוגעות לחקירה עצמה, הם מציינים כי המשטרה הצביעה על 20 פעולות חקירה שמחייבות מבחינת החוקרים מעצר, אולם לטענתם, "בית המשפט ציין עובדה זו כדבר של מה בכך בהחלטתו, ללא שום ניסיון לברר עם המשטרה כיצד ייתכן כי פעולות כה רבות, מבלי שגינזבורג ייעצר, אכן מקימות חשש ממשי ומוחשי לשיבוש".

אתמול בשעות הבוקר פשטו חוקרי המשטרה על משרדי דניה סיבוס באור יהודה, גינזבורג נלקח למשרדי יחידת להב 433 בלוד ונחקר שם במשך מספר שעות. בשעות הצהריים הוא הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום בראשון לציון. בדיון בבית המשפט הסבירה נציגת המשטרה כי לחוקרים נדרשות פעולות חקירה נוספות, וכי שחרורו ממעצר של גינזבורג עלול להוביל לשיבוש החקירה. "המעצר שלו נשקל בכובד ראש", אמרה.

בדיווח ששיגרה אתמול בבוקר לבורסה, אישרה חברת האם אפריקה ישראל את דבר קיומה של חקירה פלילית בעניינה של דניה סיבוס: "בהמשך לפרסומים בכלי התקשורת מהימים האחרונים, החברה מעדכנת כי למיטב ידיעתה, מתנהלת חקירה משטרתית בקשר לפרויקטים שבהם מעורבת דניה סיבוס בראשון לציון". מעצרו של גינזבורג מגיע בעת רגישה עבור החברה, שכן בימים אלה נרקמת עסקת הענק בהיקף של 2.4 מיליארד שקל להעברת השליטה בדניה ובחברה האם, אפריקה ישראל, מידי לב לבייב לאיש העסקים מוטי בן משה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker