קבלני בניין תובעים מעודד דסאו חוב של 3.7 מיליון שקל

התובעים טוענים כי צ'קים שניתנו להם על ידי דסאו לפני ארבע שנים חוללו

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

איש העסקים עודד דסאו ממשיך להסתבך: כהן חגית, קבלני בניין מהמושבה מגדל, תבעו 3.7 מיליון שקל מעודד דסאו, חברות שבשליטתו וגם מעורך דינו יגאל כהן. התביעה הוגשה הבוקר (שלישי) לבית המשפט מחוזי מרכז. נגד דסאו מתנהל הליך פלילי בגין משיכת מיליוני שקלים שלא כדין מהחברה הציבורית גולן מלאכת מחשבת בתקופה שהיה יו"ר החברה וכן הליכים אזרחיים שונים.

התובעים, באמצעות עורכי הדין שלומי תורג'מן ומיכל רענן ממשרד עורכי הדין אפיק תורג'מן, גורסים כי צ'קים שניתנו להם על ידי דסאו לפני ארבע שנים חוללו, החוב לא שולם על ידו, וכי כל הצעה אחרת לפירעון החוב אשר הוצעה על ידו, נועדה לדחות את הגשת התביעה.

לפי המתואר בתביעה, באפריל 2006 פנה דסאו לחברת כהן חגית בבקשה להקים כפר לילדים חוסים בכפר נטורה ברמת הגולן. החברה החלה מיד בעבודות הקמת הכפר מבלי שנחתם הסכם כלשהו, אלא על יסוד אמון שנרכש לדסאו, נטען.

לטענת החברה הקבלנית, העבודה הסתיימה והחברה קיבלה צ'קים דחויים. כשהצ'ק הראשון לא כובד, נטען, ביקש דסאו לא להפקיד את יתר הצ'קים. מאז, כך עולה, חומק דסאו מתשלום בתירוצים שונים. נגד בא כוחו אז, יגאל כהן, מפנים התובעים אצבע מאשימה בכך שהציג להם מצג שקרי בנוגע ליכולת פירעון החוב כשהוא מציג עצמו כנאמן על צ'ק שהפקיד בידיו דסאו בסך 550 אלף דולר. טרם הוגש כתב הגנה.

עו"ד יגאל כהן מסר בתגובה : "למרות שהסברתי לתובעת את עמדתי, הלכה התובעת, הזדרזה והגישה תביעת סרק מופרכת וחסרת כל בסיס. אין לי מושג אילו עבודות בנייה התובעת ביצעה, מעולם לא היה לי קשר לעסקות אותן ביצעה ולבטח לא התחייבתי כלפיה באופן כלשהו. העובדה שצ'ק שלקוח אותו ייצגתי חזר וכיום אני נתבע כעו"ד בגין אותו צ'ק - הינה מנפלאות התובעת. בידי מצוי אישורה של התובעת ובכתב לפיה היא פוטרת אותי מכל טענה אפשרית ולא ברור לי כיצד הודאתה זו מסתדרת עם תביעתה, אלא באם יש מטרות נסתרות אחרות העומדות מאחורי התביעה. בבוא היום, התובעת תחזור בה מתביעתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker