תיק החקירה נגד אשת שר הביטחון נילי פריאל נסגר מחוסר ראיות

היועמ"ש החליט לסגור את תיק החקירה נגד נילי פריאל בחשד להעסקת עובדת זרה ללא היתר

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

היועץ המשפטי לממשלה הודיע היום כי תיק החקירה נגד נילי פריאל, רעיית שר הביטחון, בשל חשדות להעסקת עובדת זרה ייסגר בשל חוסר ראיות. בהודעה ששיגר עוזר היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי לפורום המשפטי למען ארץ ישראל שדרש להעמיד לדין את ברק ורעייתו, הוא מציין כי הראייה היחידה שיש בחקירה שהתנהלה במשרד התעשיה והמסחר הוא הודאה של נילי פריאל כי העסיקה עובדת זרה מהפיליפינים בשם וירג'יניה.

מעבר לכך, לטענת פריאל היא לא ידעה שום פרט על עובדת זו. נזרי מפרט כי בעקבות חקירת פריאל ניסו החוקרים לאתר את העובדת, בביקורת גבולות, בארגונים המטפלים בעובדים זרים ובאמצעות פניה לשב"כ שמחזיק בנתונים לגבי באי ביתו של שר הביטחון. למרות ניסיונותיהם החוקרים הם לא הצליחו לאתר את העובדת או כל מידע נוסף אודותיה ולכן כל שנותר בידיהם הם הודאה של פריאל בכך שהעסיקה אישה בחזות פיליפינית בשם וירג'יניה וכן שלפריאל לא היה היתר להעסיק עובד זר.

במכתבו כותב נזרי "בדיון נוסף שקיים היועץ המשפטי בנושא בהשתתפות פרקליט המדינה, המשנה לפרקליט המדינה והגורמים המקצועיים במשרדי הפנים והתמ"ת העוסקים בנושא, הוסכם כי הודיה זו כראיה יחידה, אינה מקימה תשתית ראייתית מספקת להגשת כתב אישום, ולא ניתן לבסס בעזרתה סיכוי סביר להרשעה כנדרש".

הוא מנמק את ההחלטה בכך שייתכנו מצבים בהם העסקת עובד זר ללא היתר אינה מטילה אחריות פלילית, בין השאר במצבים בהם הועסק עובד זר במעמד פליט או מבקש מקלט, עובד זר בעל אשרת עבודה מסוג ב1 (כללי) או עובד זר שהינו תושב ארעי. כל עוד אפשרויות אלו קיימות לא ניתן לבסס תשתית ראייתית ברמה הנדרשת לצורך הליך פלילי ולכן הוחלט לסגור את תיק החקירה.

בתגובה להודעת היועץ המשפטי לממשלה פנה נחי אייל, מנכ"ל הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, לציבור באמרו: "עזרו לנו לאתר את וירג'ניה העובדת ולסייע למערכת אכיפת החוק לבצע את תפקידה ולהגיע לאכיפת חוק שיויונית בישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום