עיריית רעננה תפסיק לגבות ארנונה עודפת בעקבות הגשת תביעה ייצוגית נגדה

העירייה, שלא קיבלה אישור ממשרדי הפנים והאוצר לייקור התעריף, תשלם לתובעים ועורכי דינם 220 אלף שקל

הילה רז

עיריית רעננה תשלם לשני תובעים ייצוגיים שהגישו נגדה תביעה 40 אלף שקל ושכר טרחה לעורך דינם בסך 180 אלף שקל - כך קבעה באחרונה השופטת מיכל נד"ב מבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

עיריית רעננה הודתה כי נפלה טעות וההעלאה לא קיבלה את אישורי השרים לפני שנשלחה לתושבים. העירייה הבהירה כי אם תידחה בקשתה על ידי השרים היא תשיב את כל תשלומי היתר בצירוף הפרשי ריבית והצמדה כחוק. בדיון שהתקיים ביוני הודיעה העירייה כי תחדל לאלתר מהגבייה.

התובעים הייצוגים ביקשו מבית המשפט לפסוק להם 45 אלף שקל כגמול על הסיכון וההשקעה שנטלו בהגשת התביעה. עורך דינם ביקש 276 אלף שקל. העירייה ביקשה לפסוק להם גמול מינימאלי המבטא, לטענתה את המאמץ, ההכנה והסיכון המזעריים שנטלו על עצמם.

השופטת פסקה כי התנהלות עיריית רעננה היתה "התנהלות קלוקלת שאינה מתיישבת עם עקרון חוקיות המינהל ומינהל תקין". השופטת ציינה כי גם לאחר הגשת בקשת אישור התביעה הייצוגית העירייה לא הודיעה על כך שהיא חדלה מלגבות את שיעורי הארנונה העודפים.

השופטת קבעה כי התביעה הייצוגית היתה בעלת חשיבות ציבורית והיוותה שירות חשוב למחזיקי הנכסים ברעננה, שלא היו מודעים לאי חוקיות ההעלאת הארנונה, והביאה להפסקת הגבייה העודפת. היא מוסיפה כי עורכי הדין ניהלו את ההליך בדרך הגונה ויעילה והתביעה היתה מבוססת וראויה.

התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד עדי מוסקוביץ ושלומי אבני, ממשרד פלג, כהן, דויטש, מוסקוביץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker