הסדר טיעון ראשון בפרשת החניונים: נתן וולוך, סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר, הודה בהפרת אמונים

וולוך הורשע בכך שהביא לישראל צעירה מולדבית באופן בלתי חוקי עבור איל החניונים המנוח ראובן גרוס

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

סגן עיריית תל אביב לשעבר, נתן וולוך, הורשע היום בשלוש עבירות של הפרת אמונים ומתן ידיעה כוזבת לפי חוק הכניסה לישראל במסגרת הסדר טיעון בבית משפט השלום בתל אביב. הוא הודה כי הכניס לישראל במרמה צעירה מולדבית עבור איל החניונים המנוח ראובן גרוס. במסגרת ההסדר, עבירות המרמה הוסרו מכתב האישום.

כתב האישום הוגש ביולי 2008 כספיח לפרשיית החניונים שבה הנאשם המרכזי היה איש העסקים שהתמחה בתפעול חניונים, ראובן גרוס, שהלך לעולמו לפני חצי שנה. תחילה כפר וולוך באשמה. היום (שלישי) הודה כי בשלוש הזדמנויות נענה לבקשת גרוס וכתב לצעירה מולדבית מכתבי הזמנה, בשם עיריית תל אביב, להשתתף בהשתלמויות חינוך פיקטיוויות שונות מטעם העירייה, הגם שהשתלמויות כאלה כלל לא תוכננו וממילא לא אמורות היו להיערך. באחד המכתבים וולוך אף כתב כי העירייה תממן את שהייתה של הצעירה המולדבית בישראל. את המכתבים כתב וולוך על נייר רשמי של העירייה וחתם עליהם בשמו ובתפקידו. וולוך הוציא מכתבים אלה כדי לאפשר לצעירה לקבל אשרת כניסה לישראל, ובשתי הזדמנויות שונות הציגה הצעירה המולדבית את המכתבים בקונסוליה הישראלית במולדובה - וכך גם קיבלה אשרות שבעזרתן הגיעה ארצה.

גרוס הספיק להעיד כעד תביעה נגד וולוך ממיטת חוליו. חקירתו הנגדית הופסקה בשל מצבו הקשה והוא נפטר זמן קצר לאחר מכן. בקשתו המיידית של וולוך מהיועץ המשפטי לממשלה לעכב ההליכים בשל מותו של גרוס ואי סיומה של החקירה הנגדית נדחתה.

חרף התנגדות המדינה, קיבלה היום השופטת גיליה רביד את בקשת סניגורו של וולוך, עו"ד נבות תל-צור, לשלוח את וולוך לקצין מבחן להכנת תסקיר אודותיו, כדי שבשלב הטיעונים לעונש תהיה בפני בית המשפט התמונה המלאה.

הפרקליטות מיוצגת בפרשת החניונים על ידי עורכי הדין מיכל רוזן-עוזר, ערן זלר, יונתן קרמר, יעל דקל ואמג'ד שופאני, בהנחייתה של מנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה עו"ד אביה אלף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker