חמישה מנהלים חדשים לגוש הגדול; רק שלושה בעלי ניסיון בגוש

המנהלים החדשים - עורכי הדין גלית רוזובסקי, מיכאל שפטלר, אליהו מינקוביץ, רחל זכאי ומשה ליפקה ■ המנהלים המיוחדים לאורך השנים שילשלו לכיסם 8% מזכויות הקרקע המופשרת לבנייה ■ מכיוון שכל אחד מימש את הקרקע בתזמון אחר, ההערכה היא שכל אחד קיבל 12-15 מיליון דולר

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עורכי הדין גלית רוזובסקי, מיכאל שפטלר, אליהו מינקוביץ, רחל זכאי ומשה ליפקה הם המנהלים החדשים של הגוש הגדול - כך קבע היום בית משפט השלום בתל אביב. שלושת הראשונים הם בעלי ניסיון עתיר שנים בגוש: עו"ד גלית רוזובסקי ניהלה את משרד המנהלים היוצאים והיא שותפה ומנהלת תחום הנדל"ן במשרד ברנע וושות'. רוזובסקי ניהלה את משרד המנהלים היוצאים, ואילו שפטלר ומינקוביץ ייצגו בעלי קרקעות בהליכים בבית המשפט. לליפקה וזכאי ניסיון נדל"ני רב. ליפקה היה מנהל מינהל מקרקעי ישראל וזכאי היתה היועצת המשפטית של המינהל.

בשנות ה-90' הופשר השטח המזרחי של הגוש וכעת האתגר הוא להביא לסילוקו הפיסי הסופי של שדה דב - שכבר הוחלט עקרונית על פינויו - וכך בין היתר להפשיר את האזור המערבי. בנוגע לחלק זה הוחלט כי המנהלים היוצאים יקבלו שכר טרחה של 3.25% מזכויות הבנייה מתוך 8%, והיתרה תועבר למנהלים החדשים. לא ברור כמה שנים עוד יהיה צריך לעבוד כדי להפשיר קרקע זו.

בתחילת 2008 פרשו המנהלים מהתפקיד ונערך מכרז. 97 עורכי דין הגישו באחרונה לבית משפט השלום בתל אביב בקשה להתמנות למנהלי הגוש, ובהם משרדים מוכרים כמו גורניצקי ומ.זליגמן וכן משרדיהם של יהודה רווה, דב ויסגלס ושאול ברגרזון. הקריטריון המרכזי היה ניסיון בתחום הנדל"ן.

ההפתעה הגדולה היא שעורכי הדין דורון כוכבי ועמי בן-יעקב, שייצגו במשך שנים בעלי חלקות בגוש לא נבחרו. "נגרם להם עוול גדול", אמר אחד המועמדים שנבחרו. "זו בעצם הפרקטיקה שלהם - הגוש הגדול. התרומה שלהם יכולה היתה להיות אדירה".

שפטלר מסר בתגובה כי "היעד של הפשרת החלק המערבי של הגוש הגדול לבניה טומן בחובו אתגרים ענקיים ומחייב מגעים בדרגים הבכירים ביותר כמעט עם כל הרשויות השלטוניות. הצוות שמונה יעבוד בהרמוניה מלאה ויצליח להערכתי לנווט בהצלחה את הפשרת הקרקע הסבוכה הזו לבניה, לטובת כ- 3,500 בעלים שמחכים כבר שנים רבות לממש את זכויותיהם. אני מקווה שהפשרת החלק המערבי תיקח פחות שנים מהפשרת החלק המזרחי של הגוש הגדול שלקחה יותר מ-30 שנה".

כוכבי מסר בתגובה כי "אני מצר שלא נבחרתי כי הייתי מהראויים להוביל את הגוש. יש לי רקורד מוכח, אך כבוד בית המשפט החליט. נקרא ונחליט אחר כך מה לעשות. אני מכבד את מי שנבחר. הם ייבחנו על פי מעשיהם. צריך להביא בחשבון שצריך גם אנשי ביצוע מהמעלה הראשונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker