השופטת רובינשטיין מנמקת את בחירת מנהלי הגוש הגדול בת"א: "הבטחתי ייצוגן של גישות ודעות שונות"

המנהלים החדשים של הגוש: עוה"ד רחל זכאי, משה ליפקה, גלית רוזובסקי, אליהו מינקוביץ וד"ר מיכאל שפטלר

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בהחלטה קצרה יחסית קבעה בשבוע שעבר שופטת בית משפט השלום בתל אביב, מיכל רובינשטיין, את זהות המנהלים המיוחדים החדשים של הגוש הגדול בתל אביב: עו"ד רחל זכאי, לשעבר היועצת המשפטית של מינהל מקרקעי ישראל, עו"ד משה ליפקה, לשעבר יו"ר מינהל מקרקעי ישראל, עורכי הדין אליהו מינקוביץ וד"ר מיכאל שפטלר, שייצגו במשך השנים בעלי קרקעות בגוש ועו"ד גלית רוזובסקי, נכדתו של מנהל הגוש לשעבר, עו"ד זלמן רוזבוסקי המנוח. האחרונה היא שותפה בכירה במשרד ברנע ושות' ובמשך שנים היתה מזכירת המנהלים המיוחדים והיא תמשיך לכהן במקביל בתפקיד זה.

"מצאתי לנכון לשלב בין עורכי דין שהיו מעורבים לאורך השנים בהליכים התכנוניים של הגוש הגדול, ושהידע הרב שברשותם בנושא יסייע להמשך קידום ההליכים, לבין עורכי דין שלא היו מעורבים באופן ישיר בהליכים התכנוניים של הגוש הגדול אולם ברשותם הידע והמיומנות המתאימים", נימקה השופטת. עוד הוסיפה בהחלטתה זו כי רצתה להבטיח את ייצוגן של גישות ודעות שונות.

ב-1975 מונו עורי הדין ברוך גרוס, יובל לוי, אייבי נאמן, משה שוב וכן אליהו מירון וזלמן רוזובסקי המנוחים למנהלי הגוש מטעם בית המשפט כדי להביא לפירוקה היעיל של אחת החלקות היקרות במדינה באזור שדה דב. שכר הטרחה שנקבע להם היה 8% מזכויות הבנייה המופשרות. החלק המזרחי של הגוש הופשר והמנהלים קיבלו את השכר המגיע להם. לפי הערכות, כל מנהל קיבל 12-15 מיליון דולר, בהתאם לתקופות בהן מימש את זכויותיו. בנוגע לחלק המערבי, בדגש על פינוי שדה דב, נעשתה חלק מהעבודה לקראת הפשרה. באפריל 2008 הודיע המנהלים, למעט שוב, על נכונותם לסיים את תפקידם.

אגב, השופטת קודמה כבר לפני שנים למחוזי, אך ממשיכה בתיק זה במינוי מיוחד. מינוי המנהלים ייכנס לתוקף ב-1 בספטמבר 2009. בקשת עו"ד משה שוב להמשיך להיות המנהל נדחתה.

(ת.א. 28397/72, בש"א 162902/08)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker