בית המשפט דחה את בקשתו של דודו טופז: צו העיקול בסך 5 מיליון שקל על נכסיו נותר על כנו

הניסיון לבטל את הצו עלה לטופז ביוקר: הוצאות משפט בסך 12.5 אלף שקל

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום להותיר על כנו את צו העיקול בסך 5 מיליון שקל נגד הבדרן דודו טופז בהליך האזרחי שמנהלים נגדו שידורי קשת ומנכ"ל אבי ניר. הניסיון לבטל את הצו עלה לטופז ביוקר: הוצאות משפט בסך 12.5 אלף שקל.

לפני חודש הוטל העיקול על כספי טופז כדי להבטיח את התביעה בגין תקיפת ניר ומכתבי האישום שקיבל. רשם בית המשפט, איתן אורנשטיין, פסק כי אי הגשת חוות דעת רפואיות של ניר במועד זה אינן מחייבות ביטול העיקול. "קיים חשש כבד כי אם לא יוותר צו העיקול, עלול טופז להבריח את רכושו". עוד הוסיף כי "טופז לא השכיל להצביע על הנזק שייגרם לו כתוצאה מצו העיקול".

לדברי אורנשטיין, יש הצדקה להותיר את הצו כדי שקשת וניר לא יוותרו חסרי אונים אם וכאשר יתקבל פסק דין לטובתם.

"טופז נמנע מטעמים השמורים עימו מלתת תצהיר שיציג את גרסתו", סיכם הרשם אורנשטיין.

באה כוחו של טופז, עו"ד ברוריה לקנר, מסרה כי תערער על ההחלטה. "מדובר בהחלטה חסרת תקדים. בית המשפט קבע כי היה על טופז להזים בתצהיר פרסומים בכלי התקשורת, ומפני שנמנע מלעשות כן, עומד הדבר בעוכריו. זוהי קביעה בעייתית ביותר, בלשון המעטה. יש לזכור שהמשפט הפלילי טרם החל, וטופז עדיין לא מסר את תגובתו המפורטת לכתב האישום. מכל מקום, ההליך אמור היה להתנהל על יסוד הראיות שבפני בית המשפט ולא על יסוד "פרסומים בכלי התקשורת". היא הדגישה כי טענות קשת וניר עדיין צריכות להתברר במהלך הדיונים בתביעה עצמה.

720/0-27

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker