משפחתו של פנאן: הוא לא הותיר צוואה ונושיו מאיימים עלינו; קטש נחקר ברשות המסים

המשפחה הגישה לבית המשפט בקשה למנות מנהל עיזבון זמני לרכושו ועזבונו של פנאן ■ בני המשפחה טוענים כי למרות הפרסומים על רכושו וכספיו של פנאן בארץ ובחו"ל, אין להם מושג אודות הרכוש שהחזיק אב המשפחה בחייו

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

אלמנתו של מוני פנאן, שרון, ושני ילדיו רגב ולירון, הגישו לבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן בקשה למנות מנהל עיזבון זמני לרכושו ועזבונו של פנאן.

מבקשת בני המשפחה עולה כי פנאן לא הותיר אחריו צוואה ובני משפחתו מבקשים למנות את עורך דין משה זינגל כמנהל עיזבונו. בני המשפחה מציינים כי נושים שונים טוענים בדבר חובותיו של פנאן כלפיהם ודורשים לקבל כספים, תוך שהדרישה מלווה לעיתים ברמזים בדבר איומים. "היורשים חשים אי נוחות, בלשון המעטה, לנוכח טענות ודרישות הנושים כאשר אין להם מושג ומידע כל שהוא לגבי החובות ונכסי העזבון" נכתב בבקשה.

בני המשפחה טוענים כי למרות הפרסומים על רכושו וכספיו של פנאן בארץ ובחו"ל, אין להם מושג אודות הרכוש שהחזיק אב המשפחה בחייו. מנהל העזבון אמור לאתר את כספו ורכושו של פנאן, לנהל אותו למען היורשים ולטפל בתביעות הנושים. לפי החוק אשתו של פנאן תירש מחצית מעיזבונו ושני ילדיו יתחלקו בחלקים שווים ביתרה.

עודד קטש נחקר ברשות המסים

יממה לאחר שנדב הנפלד וצביקה שרף הגיעו לחקירה ברשות המסים, הצטרף אליהם היום שחקן ומאמן מכבי תל אביב בעבר, עודד קטש, שצפוי להיחקר בנוגע למעורבותו בבנק ההשקעות הפרטי של מוני פנאן. במקביל, עשויים להיחקר בשבוע הבא גם שמעון מזרחי, יו"ר הקבוצה ב-30 השנים האחרונות, ודיוויד פדרמן, האיש החזק בהנהלת הקבוצה כיום.

ציון נתן, לשעבר חשב מכבי תל אביב ומי שהיה שותף של פנאן נחקר אתמול בשנית, כיוון שלדעת אנשי רשות המסים הוא מחזיק בידיו מאגר נתונים ומידע רב על דרך פעולתו של פנאן. לא ברור מה היתה מידת שיתוף הפעולה שלו עם חוקרי רשות המסים שלשום ואתמול. חוקרי רשות המסים התעניינו במיוחד כיצד ניהל פנאן מעקב אחר תנועות הכספים; האם היו לו קשרים עם בנקים אחרים בישראל או בחו"ל; והאם היו לו קשרים עם העולם התחתון. שרף והנפלד נחשבים לשניים מהאישים המקורבים ביותר לפנאן בשנים האחרונות. לפי הערכות, השניים גם השקיעו אצל פנאן סכומי כסף לא מבוטלים.

ברשות המסים הדגישו אתמול כי המערכת בודקת חשדות לעבירות מס, ואינה עוסקת בשאלות של אתיקה והתנהלות ספורטיבית לא תקינה. ככל הידוע, עד כה לא הוגשו למשטרה כל תלונות בפרשת פנאן. עוד מעריכים ברשות המסים כי בימים הקרובים יוזמו לחקירה שחקני, מאמני ועסקני עבר במכבי תל אביב, וכן שופטי כדורסל בכירים, ושחקני כדורסל מקבוצות אחרות. גם יו"ר מינהלת הליגה, אבנר קופל יוזמן כפי הנראה לחקירה. בנוסף, צפויות אף חקירות בחו"ל. לרשות המסים מידע על כמה שחקנים זרים בחו"ל, לשעבר שחקני מכבי תל אביב, וכן מאמן ישראלי הפעיל בחו"ל, שהפסידו כספים בבנק של פנאן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker