ניצחון למנהל המיוחד של חפציבה על מחזיקי האג"ח: ביהמ"ש קבע כי עו"ד מולכו הוא שיכהן כמפרק הזמני

מחזיקי האג"ח של חפציבה ביקשו למנות את עו"ד סביר כמפרק הזמני; מולכו: הניסיון שלנו עם משרד גורניצקי רע

נורית רוט
נורית רוט

<<מאבק בין המנהל המיוחד של קבוצת חפציבה עו"ד יצחק מולכו, לבין מחזיקי איגרות החוב של חפציבה חופים ניטש לאחרונה בשאלה מי ימונה לתפקיד המפרק הזמני של החברה הציבורית. בעוד שמולכו ביקש להתמנות לתפקיד, ביקשו המחזיקים באג"ח למנות מטעמם את עו"ד גור-יהודה סביר ממשרד גורניצקי ושות'. לפני כמה ימים קבע בית המשפט המחוזי בירושלים כי מולכו הוא שיכהן כמפרק הזמני.

מאז קריסתה של קבוצת הנדל"ן חפציבה באוגוסט 2007 נוהלה החברה על ידי המנהל המיוחד של הקבוצה, עו"ד מולכו. לטענת מחזיקי האג"ח של חפציבה חופים, מאז קריסת החברות, לא נעשתה כל פעולה בקשר לחברה.

בדיון בבית המשפט טען מולכו, באמצעות עו"ד יעקב מלצר, כי המעבר מחברה בהקפאת הליכים לחברה בפירוק צריך להתאפיין בהמשכיות, ולכן עליו להמשיך להיות בעל תפקיד גם בהמשך ההליכים. לגרסתו, אם ימונה מפרק נפרד, תהיה בעיה בחלוקת התפקידים בין שני המפרקים. "הניסיון שלנו עם משרד גורניצקי לא היה מוצלח מאותו חודש שעו"ד זליכוב שימש בעל תפקיד", אמר מלצר. עו"ד אריאל זליכוב כיהן כמנהל מיוחד של חפציבה חופים כחודש, מטעם מחזיקי האג"ח.

מולכו התנגד גם למינויו של סביר, שכן לטענתו סביר לא גילה בעיה של ניגוד עניינים הנובעת מכך שהוא מייצג אישית את הנתבעים על ידי מחזיקי האג"ח של חברת חפציבה ג'רוזלם, בתביעה שהגישו המחזיקים בגין מצגים מטעים בתשקיף. בנוסף, טען כי סביר הגיע להסכם שכר טרחה עם מחזיקי האג"ח הגבוה פי 3-5 מהשכר המותר בתקנות.

עו"ד סביר מסר בתגובה: "אין כל ניגוד עניינים. מדובר בשתי חברות ושני הליכים שונים. לגבי הסכם שכר הטרחה, הבאתי אותו לבית המשפט בחשיפה מלאה. באשר לניסיון הקודם של מולכו עם המשרד - מעניין שכאשר זליכוב השתחרר מתפקידו, כולם בירכו אותו על עבודתו".

לטענת מקורב לתיק, הטעם האמיתי להתנגדותו של מולכו נובע מרצונו למנוע תקדים שבו חברה העוברת להליך פירוק אינה מטופלת על ידו, שכן בשלב הפירוק ומימוש הנכסים מתקבל "הכסף הגדול", לעומת שכר על פי שעות שקיבל עד כה.

ממשרדו של מולכו נמסר בתגובה כי "שכר הטרחה לא הוביל אותנו בעבר ולא מוביל אותנו כיום. מה שמוביל אותנו הוא העניין המהותי - שכל פרשת חפציבה תהיה מטופלת באופן שוויוני ועל ידי גורם אחד, הרואה את התמונה בכללותה". השופט יעקב צבן קיבל את בקשת מולכו. לטעמו, טובת הנושים היא פירוק החברה עם הקבוצה כולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker