גד זאבי: לא קיבלתי אגורה אחת שחוקה בגין תקופה שלא הייתי מועסק במלם וגם לא דרשתי

באפריל 06' נטען כי בכירי מלם קיבלו במרמה את הסכמת האסיפה הכללית לאישור שכר חודשי בסך 10,000 ד' לזאבי

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

לא היו לי מצנחי זהב בחברות ששלטתי בהן - כך אמר היום איש העסקים גד זאבי בחקירה הנגדית בפרשת מלם בה הוא מואשם.

בכתב האישום, שהוגש באפריל 2006, נטען כי כמה מבכירי חברת מלם קיבלו ב-2002 במרמה את הסכמת האסיפה הכללית לאישור תשלום שכר חודשי בסך 10,000 דולר לזאבי. משום שזאבי היה בעל שליטה בחברה, היה מדובר בעסקת בעלי עניין ולכך נדרשה הסכמה של שליש מבעלי המניות שאינם קשורים לזאבי. ואולם, כך נטען באישום, הבכירים פעלו לסיווג מניות נגועות בעניין אישי כמניות ללא עניין אישי. נושאי המשרה המואשמים במרמה הם זאבי, גלעד רבינוביץ', לשעבר המנכ"ל של מלם, יובל אקר, לשעבר דירקטור בחברה ועו"ד אסף טיבר שכיהן יועץ המשפטי של מלם לענייני שוק ההון.

בחקירה הראשית אמר זאבי בשבוע שעבר כי מלם עברה בתקופתו מהפסד של 17 מיליון שקל בשנה לרווח של 16 מיליון שקל. "כיצד עמדת כאן בביטחון על דוכן העדים ואמרת זאת, אדם אחראי כמוך, שאני מניחה שבדק את הרווחיות או ההפסדים", הטיחה התובעת עו"ד רחל צירקין מפרקליטות מיסוי וכלכלה בזאבי, "וכעת אינך יודע אם היו מחיקות?".

זאבי הגיב כי הינו עומד מאחורי כל מה שאמר בעבר. "אמרתי גם שלא רק בזכותי, אלא גם בזכות הנהלת ועובדי החברה הושגו התוצאות. אנחנו ראינו שבממוצע הרב שנתי, החברות (שבבעלות זאבי) המשיכו להשתפר, גם מנינו פעולות ספציפיות שנעשו בחברות או נעשו על ידי החברות בעזרתי בתקופה הנידונה ואם ניהלת חברות. את גם יודעת שחלק מהתוצאות נראות מיד וחלק יותר מאוחר".

התובעת הדגישה כי זאבי דאג להכניס בהסכמים עם החברות מצנחי זהב (אם יימכרו החברות זאבי ימשיך לקבל כספים מהן, ע.ב.א). "אני בטוח שלא קיבלתי ולו אגורה אחת שחוקה מאותו רגע שהחברות נמכרו, אלה שנמכרו, מעבר ליום שבו הפסקתי לנהל אותן. גד זאבי לא קיבל אגורה אחת שחוקה בגין תקופה שלא היה מועסק בחברה וגם לא דרש", הגיב זאבי, כדרכו בגוף שלישי.

השאלה המשפטית החשובה במשפט היא אם 17% ממניות מלם, שהיו משועבדות לחברת נאמנות של הבנק הבינלאומי, נחשבות כחלק מהשליש הבלתי נגוע. מי שהצביע בשם מניות אלה הוא טיבר, שקיבל ייפוי כוח ספציפי מהחברה לנאמנות. התביעה סבורה כי זו הצבעה מוסווית למענו של זאבי.

זאבי מיוצג על ידי עורכות הדין נוית נגב ואיריס ניב-סבאג ורבינוביץ על ידי עו"ד גיורא אדרת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker