בקשה לייצוגית נגד פלאפון: עורכת האזנות סתר שיטתיות להודעות SMS

התובעים מבקשים מבית המשפט להוציא צו המחייב את פלאפון למחוק את מאגר המידע שיצרה לשמירת ההודעות

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

בקשה לתביעה ייצוגית יוצאת דופן הוגשה היום לבית המשפט המחוזי מרכז בפתח תקווה: שני סניגורים, עו"ד קובי סודרי ואשרף אבו ראזק, הם התובעים הייצוגים ולטענתם חברת פלאפון נוהגת לערוך האזנות סתר שיטתיות וסדרתיות להודעות SMS שנשלחות ממנויי החברה או מתקבלות אצלם.

הסניגורים, המיוצגים על ידי עו"ד איציק אבירם ונעם שכנר, מציינים כי פלאפון עושה זאת ללא הסמכה או הרשאה ומבלי שאיש משולחי המסרים או מקבליהם מודע לכך. לטענת התובעים, מעשיה של פלאפון מהווים האזנת סתר אסורה, פוגעים בפרטיות ומהווים עוולות חוזיות וצרכניות כלפי מיליוני אנשים בישראל ומחוצה לה. מעבר לפגיעה בצרכן עצמו, נטען בתביעה, קיים ללקוח פוטנציאל נזק עצום עקב הנגישות המתאפשרת לצדדים שלישיים למידע, דוגמת רשויות חקירה, מתחרים עסקיים וחורשי רע המעוניינים במידע זה.

בשלב זה התובעים אינם נוקבים בפיצוי כספי והם מציינים כי מטרת הבקשה לתביעה ייצוגית נועדה לתקן את המצב הקיים במסגרתו פלאפון מבצעת האזנות סתר למסרונים.

התובעים מבקשים מבית המשפט להוציא צו המחייב את פלאפון למחוק את מאגר המידע שיצרה לשמירת ההודעות. כן מתבקש בית המשפט להוציא צו האוסר על פלאפון לשמור המסרונים שמועברים על ידה.

מפלאפון נמסר בתגובה כי "התובענה טרם התקבלה בחברתנו, כאשר מדובר בתביעה חסרת בסיס לחלוטין, וחבל שכלי התביעה הייצוגית מנוצל לצרכי תביעות סרק. יודגש, כי פלאפון פועלת על פי חוק, כאשר שמירת ההודעות נועדה לצרכי בקרה, תפעול ושירות בלבד. הודעות הטקסט נשמרות במאגר מאובטח ואין גישה למידע זה. פלאפון מודעת לחשיבות השמירה על הנתונים ואינה עושה כל שימוש במידע שברשותה, אלא לפי צו בית המשפט".

דוברת פלאפון, נוי קדם, הסבירה כי המסרונים נשמרים לצרכי בקרה ושירות בלבד לתקופה של כחודש. לדבריה, "במאגרי המידע המאובטחים של החברה עוברות מיליוני הודעות ביממה, ואף אחד לא קורא את הטקסטים. רק במקרים יוצאי דופן ועל פי צו בית המשפט נבדקות הודעות הטקסט על ידי מספר מצומצם של אנשים המורשים לדבר". הדוברת הוסיפה כי "ההודעות נשמרות לצרכי אחזור מידע במקרים בהם לקוח פלאפון מעוניין לשחזר מידע שהיה על הנייד שלו וניזוק או השתבש מסיבות כלשהן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker