ההתאחדות לכדורגל הגישה בקשה להטיל עיקולים זמניים בסך 12 מיליון שקל על צ'רלטון

ההתאחדות הגישה תביעה במסגרתה טענה כי צ'רלטון הפרה הסכם הזכיינות ואינה משדרת משחקים שהתחייבה לשדר

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההתאחדות לכדורגל ו-Sportfive International Sàrl הגישו היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה כי יוציא צווי עיקול זמניים על כל נכסיה וחשבונותיה של חברת צ'רלטון עד לסכום של כ-12 מיליון שקל. ההתאחדות לכדורגל מבקשת להטיל עיקולים על חשבונות הבנק של צ'רלטון בכל הבנקים הישראליים, ערוץ הספורט, HOT ,yes, שידורי קשת, רשת ורשות השידור.

בנוסף להטלת צווי העיקול הזמניים, מבקשת ההתאחדות מבית המשפט שיורה לצ'רלטון להפקיד ערבות בנקאית בסך 12 מיליון שקל כדי להבטיח כי צ'רלטון תפעל לפי ההסכם בינה לבין ההתאחדות. ההתאחדות מציינת כי חילטה סכום זהה שצ'רלטון העמידה בעבר, לאחר שלטענתה צ'רלטון הפרה את ההסכם ולא שילמה דמי זכיינות בסך 18 מיליון שקל.

לפני כשלושה חודשים החלו הליכי בוררות בין הצדדים, לאחר שההתאחדות הגישה תביעה במסגרתה טענה כי צ'רלטון הפרה את הסכם הזכיינות ואינה משדרת משחקים שאותם התחייבה לשדר. ההתאחדות אף חילטה בגין סכסוך זה 6 מיליון שקל מצ'רלטון.

בהתאחדות מציינים כי בשל הליך הבוררות המתקיים כבר בין הצדדים, אין בכוונתה להגיש תביעה נוספת לבית המשפט. אולם מאחר שלטענת ההתאחדות צ'רלטון מושכת ומאריכה את הליכי הבוררות, שואפת ההתאחדות להבטיח כי תוכל לממש את חובותיה של צ'רלטון, במידה שייקבע חוב בהליך הבוררות. בהתאחדות כותבים כי "לאור הצטברות של חששות מבוססים אודות מצב כלכלי בלתי יציב של הזכיינית צ'רלטון, מתעורר ספק כבד האם דמי הזיכיון יועברו לה לאחר מתן פסק הבוררות ככל שיינתן לטובתה".

ההתאחדות טוענת - באמצעות עו"ד ברוך קצמן ממשרד עו"ד הרצוג, פוקס, נאמן - כי חובותיה של צ'רלטון מצטברים, החברה לא מעמידה ערבות אישית של בעלי מניותיה כמתחייב והיא מסרבת להעמיד ערבות בנקאית כנדרש. "התנהלות זו מביאה את ענף הכדורגל הישראלי למצב של חוסר ודאות כלכלית חמור, שעלול לפגוע קשות בהיערכות קבוצות הכדורגל לעונת המשחקים 2009/10", מתריעה ההתאחדות ומציינת כי עבור קבוצות הכדורגל של ליגת העל ועבור ההתאחדות לכדורגל, דמי הזכיינות המשתלמים תמורת זכויות שידור, מהווים חלק ניכר מהכנסותיהם.

עו"ד רובי בכר, המייצג את צ'רלטון, מסר כי בקשתה של ההתאחדות הוגשה ללא שיש חוזים תקפים שנחתמו בין הצדדים. לדבריו, ההתאחדות היא שהפרה את ההבנות בין הצדדים באופן יסודי, בכך שהוסיפה קבוצות לליגה משיקולים לא עניינים והורידה את עניין הציבור בליגה. "ההפרות הנטענות הן בנות שנתיים. צ'רלטון היא חברה איתנה ולכן אין צורך בהטלת עיקולים" אמר בכר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker