בימ"ש דחה ניסיון השתלטות במרמה על עיזבון בשווי של כ-16 מ' ש' תוך הצטיידות בצוואות מזויפות

השופט שאול שוחט על מבקש קיום הצוואה: "גרסתו היתה לקוחה מסרט הוליוודי"

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן דחה היום ניסיון השתלטות במרמה על עיזבון בשווי של כ-16 מיליון שקל תוך הצטיידות בצוואות מזויפות. "גרסתו היתה לקוחה מסרט הוליוודי", כתב השופט שאול שוחט בהחלטתו על מבקש קיום הצוואה.

18 שנה לאחר מכן פנה משה אברמשווילי לרשם הירושה וביקש לקיים צוואה המורישה את כל הרכוש לבנו. לדבריו, הוא פגש ב-ורניקוב בבית החולים בעת בדיקת הריון של אשתו ובמהלך שיחה אקראית עמה התברר כי הוא בן למשפחה גרוזינית שאירחה את ורניקוב בתקופה מלחמת העולם הראשונה. זו, כך טען, ביקשה ממנו לקרוא לבנו ע"ש אביה, אליהו. אברמשווילי הסכים ואף הזמין אותה לברית. ורניקוב לא הגיעה ובמקומה הגיע אלמוני עם מזוודת ג'יימס בונד שביקש לראות מסמך רשמי שמוכיח את שמו של הילד. הוא גם הביא מתנה בסך 200 דולר.

בסוף שנות ה-90 הגיעו לאברמשווילי שני אנשים, כך סיפר בבית המשפט. אחד מהם מסר לו שתי מעטפות והסביר כי ורניקוב מסרה לו אותן לפני פטירתה עבור אברמשווילי. באחת מהן היתה צוואה ובשנייה שרשרת זהב עם תליון מגן דוד ובה תמונת ורניקוב.

אברמשווילי המתין שנה תמימה עד להגשת הבקשה לקיום הצוואה ב-2000. הוא סיפר לבית המשפט כי היה עסוק. ואולם, במשפט התברר כי בשנה זו הלך לעולמו עורך הדין של ורניקוב. כן התברר כי עדים אחרים הרשומים בצוואה גם אינם בין החיים.

חקירת משטרה קבעה כי שתי הצוואות מזויפות. תוך כדי התיק האזרחי נפתח נגד אברמשווילי משפט פלילי. כתב האישום מייחס לו עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, בידוי ראיות, ניסיון לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הודעה כוזבת ושיבוש הליכי משפט.

השופט שוחט קבע בפסק הדין כי התגלו סתירות ותמיהות בסיפור שהציג אברמשווילי. גם עדותו של האדם שנלווה למוסר הצוואה, כביכול, לאברמשווילי נמצאה בלתי מהימנה. המוסר נפטר ולא העיד במשפט.

גם מומחים אחרים העלו במהלך המשפט ספקות כבדים לגבי תקפות הצוואה. אברמשווילי חויב בהוצאות בסך 65 אלף שקל. האפוטרופוס הכללי מיוצג באמצעות עו"ד ליאורה גור ואופיר פורת. עו"ד נחמה ציבין מייצגת את עיזבון ורניקוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker