אהרון ברק: "השופטים הם אוסף של פרימדונות ובלרינות"

נשיא בית המשפט העליון בדימוס במסיבת פרידה מאורי גורן: "בית המשפט הוא תזמורת שמנגנת יחד ויש לה מנצח"

הילה רז

>> מסיבת הפרידה מנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, אורי גורן, שפרש השבוע כינסה לרגע קצר את נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אהרון ברק, ואת שר המשפטים היוצא, דניאל פרידמן, שלרוב נמצאים בשני צדדים שונים של המתרס.

ברק חש בנוח בקרב כ-150 שופטי בתי המשפט המחוזי העליון לדורותיהם שהשתתפו באירוע. לעומתו הסתודד פרידמן בקצה השני של האולם עם עורכי דין פרטיים ונציגי לשכת עורכי הדין, ומיהר לעזוב את המקום עוד לפני שנפתח הטקס, שבו שלושה נשיאי בית המשפט העליון נשאו דברים.

ברק תיאר את תפקיד נשיא בית המשפט, ואמר כי "בית המשפט הוא מקום מורכב לנהל אותו. השופטים הם אוסף של פרימדונות ובלרינות, גם ממין זכר. השופטים הם אנשים עצמאיים, וצריך רגישות רבה לשמור על העצמאות השיפוטית ועצמאות עבודתו של כל שופט. אך השופט צריך להשתלב במערכת כולה. בית המשפט הוא תזמורת שמנגנת יחד ויש לה מנצח".

בהתאם לנסיבות, דיבר ברק בשבחי היציאה לגמלאות: "אני מוצא עניין רב בחיי עכשיו, ולא פעם עוברת עלי המחשבה מדוע לא פרשתי קודם. חיי עכשיו שלווים יותר". נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, אמרה כי בוויכוחים המעטים שהיו לה עם גורן, בעיקר בנוגע להקמת בית המשפט המחוזי מרכז, גילתה שלגורן אופי ג'ינג'י - מהיר חימה, אך ממהר לסלוח ולצחוק. עוד אמרה: "תקופת הנשיאות שלי לא קלה. אני מאלה שלא מספיק להם שיקבלו את דעתם, אני רוצה שידעו שאני גם צודקת".

הנשיא הפורש גורן, שהודיע כי "במסיבה אדבר כמו במסיבה", תהה מה יעשה עם עשרות החולצות הלבנות שמונחות כעת בארונו ללא שימוש: "לא אציע עצמי למסעדת חמודי כמלצר ולא אחזור ללשכת עורכי הדין". הוא הוסיף לתהות: "איך יכנו אותי עכשיו. שופט בדימוס? מה זה דימוס בכלל?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker