בעלי השליטה לשעבר בצינורות המזרח התיכון הורשעו בהטעיית משקיעים

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי אביב אלגור ואיאן דיוויס גייסו משקיע מטעמם שיעזור לאשר להם דמי ניהול חודשיים של 250 אלף שקל באסיפה הכללית של בעלי המניות

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

>> שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ח'אלד כבוב הרשיע אתמול את אביב אלגור ואיאן דיוויס, בעלי השליטה לשעבר בחברה הציבורית צינורות המזרח התיכון, בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובעבירות של דיווח בכוונה להטעות משקיע סביר.

לפי האישום, משראו אלגור ודיוויס כי לא יוכלו לעמוד בתנאי זה בשל התנגדות המשקיעים המוסדיים, גייסו איש קש מטעמם, אזרח צרפת ויליאם הרנדל, רכשו נתח מניות של כ-6% שאותן החזיקו על שמו, והציגו אותו בפני החברה כמשקיע אמיתי וכמי שאינו נגוע בעניין אישי. עוד נטען כי משנמנעו במכוון מלדווח על המניות שבהן החזיקו באמצעות הרנדל, גרמו לדיווחים כוזבים בכוונה להטעות משקיע סביר.

יצוין כי במסגרת חקירת פרשה זו ברשות ני"ע, נחקר הרנדל בצרפת והודה בהיותו איש קש. ואולם, הרנדל טען במשפט טענות קשות נגד חקירתו בצרפת וחזר בו מההודאה. עוד פסק כבוב כי לאלגור ודיוויס היו שני מניעים - דמי הניהול חודשיים ושיפור תדמית החברה בעיני המשקיעים המוסדיים.

מנהלת I3 (שצינורות היתה חברה בת שלה) לשעבר אסתר אלדן ועו"ד אבי שץ, שייצג את בעלי השליטה, זוכו מחמת הספק בנוגע לעבירות פחותות יותר של קבלת דבר במרמה ופרט מטעה בדו"ח.

בכוונת אלגור ודיוויס לערער. "גם השופט הבין כי מניעי אלגור ודיוויס היו לטובת החברה וקובע כי הם האמינו ביכולתם הניהולית להבריא את החברה ולשקם אותה", מסרו באי כוחם.

התובעת בתיק היא יהודית תירוש ממחלקת ני"ע בפרקליטות מיסוי וכלכלה. אלגור מיוצג על ידי עורכי הדין שוקי חורש וחגית בולמש ואיאן דיוויס מיוצג על ידי משה ישראל וקנת מן. אלדן מיוצג על ידי יעקב וינרוט ושץ על ידי נתי שמחוני. (40162/05)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker