הנאמן של חברת רסידו סי מקבוצת מילומור סיים תפקידו ומבקש שכר טרחה של 190 אלף שקל

קבוצת מילומור הגיעה להסדר עם כלל נושיה לפיו היא אמורה לפרוע את מלוא חובותיה בתוך ארבע שנים

הילה רז
הילה רז

הנאמן שמונה לחברת רסידו סי, מקבוצת מילומור, שבשליטת פרדי רובינסון, הגיש היום בקשה להשתחרר מתפקידו ובקשות לתשלום שכר טרחתו בסך 190 אלף שקל ואישור הוצאותיו בסך 10,000 שקל בעבור שלושת חודשי ניהול החברה.

חברת רסידו סי מחזיקה בקרקע באשדוד עליה ממוקמים קניון סי מול, מקבץ דיור וקרקעות לבניית מגדל מגורים ובית אבות.

לפני כחמישה חודשים הגישה קבוצת מילומור, שמיוצגת על ידי עו"ד שלום גולדבלט, בקשה להקפאת ההליכים המשפטיים נגדה, שנפתחו בשל חוב של כ-890 מיליון שקל. בבקשה ציינה כי ערך נכסיה הוא כ-1.2 מיליארד שקל, כך שאינה חדלת פירעון, אלא מצויה במצוקת מזומנים זמנית. קבוצת מילומור הגיעה להסדר עם כלל נושיה לפיו היא אמורה לפרוע את מלוא חובותיה בתוך ארבע שנים.

בהתאם להסכמה שגובשה בין הנאמן, רו"ח חן ברדיצ'ב, לבין בנק הפועלים, הנושה המובטח הגדול ביותר של רסידו סי, מועבר ניהול הקומפלקס לידי כונס הנכסים מטעם הבנק עו"ד שי גרנות. כונס הנכסים יפעל באופן עצמאי למימוש הנכסים המשועבדים לבנק. הבנק החזיק בחוב של יותר מ-500 מיליון שקל, מהם כ-420 מיליון שקל החוב של חברת רסידו סי.

בבקשה שהגיש היום מפרט הנאמן את ההסדר אליו הגיע עם בנק הפועלים. לדבריו, בחברת הניהול של רסידו התקיים גירעון חודשי של כ-200 אלף שקל. לפי עיקרי ההסדר, מלוא הכספים שנגבו וייגבו מדיירי הקומפלקס של רסידו סי יופקדו בחשבון בנק מיוחד בבנק הפועלים. הבנק יעמיד לרסידו בחשבון הבנק אשראי בסך 100 אלף שקל למימון פעילות החברה. חשבון הבנק ישמש לפעילות הקומפלקס ויפוקח על ידי הבנק.

הנאמן מבהיר כי בין החודשים אוקטובר-ינואר, פעל לגביית דמי שכירות בסך של כ-3.6 מיליון שקל, וכן גבה כשני מיליון שקל בעבור דמי ניהול והוצאות. סכומים אלו הופקדו בחשבון הבנק ושימשו להחזקתו השוטפת של הקומפלקס.

לפי הסדר הנושים שאושר על ידי בית המשפט לפני כחודשיים, תמורת מימוש הנכסים תבוא על חשבון החוב של רסידו סי לבנק, ותביא להפחתת סכום החוב. לאחר מימוש נכסי הקומפלקס תוגבל הערבות של רסידו סי, ליתרת החוב לסך של עד 70 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ