תחקיר "עובדה" בפרשת המכרז להפרטת בנק לאומי: קבוצת פרנק לואי לאנשי האוצר - "יש לנו קשר ישיר עם השר אולמרט"

היועצת המשפטית של האוצר נפגשה עם ואולמרט ודרשה לדעת מדוע לא חשף הקשר עם המיליארדר

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נחקר לפני כמה שבועות בחשד שניסה להטות את המכרז להפרטת בנק לאומי לטובת ידידו, פרנק לואי, איש העסקים שנכסיו מוערכים ב-4 מיליארד דולר. תחקיר התוכנית "עובדה", ששודר הערב בערוץ 2, מגלה כי היועצת המשפטית של משרד האוצר, ימימה מזוז, העידה במשטרה כי בפגישה שקיימה עם אולמרט כאשר כבר כיהן ראש ממשלה, היא דרשה לדעת מדוע לא דיווח על הקשר שלו עם לואי.

בשלב מסוים, ביקשו אנשיו של לואי שלושה שינויים - ואולמרט נענה. עם זאת, השינויים היו טובים לכל קבוצות המתמודדים, לאנשי המקצוע במשרד האוצר ובבנק ישראל כיוון שהביא ליותר מתמודדים ולמחיר גבוה שהושג בסופו של דבר.

לאחר מכן, נפגשה עו"ד תמי בן דוד, נציגת קבוצת לואי, עם נציג האוצר בניו יורק וביקשה הטבה אך הנציג סירב. בקבוצת לואי אמרו בתגובה: "יש לנו קשר ישיר עם השר".

כמה שבועות מאוחר יותר, נערכה ישיבה רבת משתתפים בעניין מכרז לאומי שבה, בין היתר, התקיים דיון בשאלה האם להעניק הטבה לקבוצת לואי. בשלב מסוים, הוציא החשב הכללי, ירון זליכה, פתק מכסו וקרא: "אדוני שר האוצר, בניגוד לעמדתי, החלטת להגדיל את ההטבה. אתה בוחר בהטבה שטובה לקבוצת אחת ספציפית". אולמרט הכחיש בחקירתו במשטרה שזליכה אמר את הדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker