מפרק סופר זול גבירול בת"א: "גורמים הקשורים לעולם התחתון הפעילו לחץ כבד ואיומים על רוכשי הסופר"

כוח משטרתי של 15 שוטרים סגר אתמול את המרכול לאחר שהשופטת אלשיך הורתה שהמפרק יתפוס חזקה במקום

עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית בן-ארויה
עמית בן-ארויה

>> כוח משטרתי של 15 שוטרים סגר אתמול את המרכול סופר זול גבירול, שמול כיכר רבין בתל אביב, לאחר ששופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, הורתה שהמפרק יתפוס חזקה במקום בתוך 24 שעות.

המרכול עובד 24 שעות ביממה ובעל מחזור שנתי של 18 מיליון שקל. חברת גבירול 76, שבבעלותה המרכול, נוהלה על ידי שרון חזן, שנקלע לקשיים כלכליים בסוף 2003. בינואר 2004 חתם חזן על הסכם למכירת המרכול לחברת ראש מרקט, שנוסדה על ידי אחיו, רפאל חזן, כשבוע לפני המכירה, בתמורה ל-860 אלף שקל. בפברואר 2005 הוצא צו פירוק נגד חברת גבירול 76, וביולי 2005 הוכרז שרון חזן כפושט רגל. בתחילת 2008 קבעה אלשיך כי מכירת חברת גבירול 76 לראש מרקט היתה למראית עין בלבד, ונועדה להבריח את נכסי החברה מנושיה - ולכן היא מבוטלת.

ביום ראשון שלח מנור הודעה לבית המשפט שבה הבהיר כי "גורמים הקשורים לעולם התחתון הפעילו על המפעיל הפוטנציאלי לחץ כבד ואיומים כדי ?לשכנעם' לסגת מהצעתם". לדבריו, גם מפעילים פוטנציאליים אחרים נסוגו מכוונתם לרכוש את העסק, ועד כה לא הוגשה אף הצעה חדשה. אלשיך הורתה למנור לתפוס חזקה במקום בתוך 24 שעות, ולנסות לאתר מפעיל חדש. רו"ח עופר אלקלעי מלווה את הליך ההפעלה של המרכול.

עו"ד יוסי כהן המייצג את ראש מרקט מסר בתגובה: "המפרק סוגר עסק חי, מקטין את השווי שלו בצורה דרסטית וגורם לנזקים קשים עקב מלאי מתכלה שייזרק לפח. כל זאת, בלי כל מטרה שהיא. נבצר מבינתי מדוע המפרק פנה באופן דרמטי לבית המשפט. אנו הודענו פעמים רבות שנכבד כל צו בית משפט באופן מיידי. מדוע היה צריך להטעות את בית המשפט ולגרום לו להאמין שצריך 15 שוטרים כדי לקבל נכס שמרשתי היתה מוכנה למסור מיידית?

"ראש מרקט מכחישה הפעלת לחצים וטוענת כי ההיפך הוא הנכון. מרשתי שיתפה פעולה עם המפרק ללא סייג. המפרק נהג כפיל בחנות חרסינה". (פש"ר 2312/04 בש"א 18793/08)

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker