מכה נוספת לעודד דסאו: חויב לשלם ללאומי כ-2 מיליון שקל

זאת לאחר שבית המשפט דחה התנגדות שהגיש לביצוע שטר; דסאו טען כי מרבית החוב בחשבונו שולם, וכי סוכם כי מועד פירעון הצ'ק יידחה

כרמל בן צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרמל בן צור

בית משפט השלום בתל אביב דחה התנגדות לביצוע שטר (פדיון צ'ק) שהגיש עודד דסאו נגד בנק לאומי. זאת, לאחר שלאומי הגיש נגדו בלשכת ההוצאה לפועל בקשה לביצוע צ'ק על סך 3.5 מיליון שקל. לאומי פתח בהליך על יסוד צ'ק שנמשך על ידי חברה בבעלות דסאו (ל.ב.א נכסים בע"מ) לפקודת דסאו, הוסב על ידי דסאו לחשבונו בבנק לאומי וחזר בשל אין כיסוי מספיק (א.כ.מ).

לדברי דסאו, לאומי הפר את הסיכום האמור, פתח נגדו תיק הוצאה לפועל מבלי שהודיע לו מראש על כך ומבלי שניתנה לו הזדמנות להסדיר את הדרישה.

השופט אהוד שוורץ קבע, כי התברר כי "אין למבקש (דסאו - כ.ב.צ) הגנה אפשרית כלשהי. נהפוך הוא, הן מן הבקשה כפי שהוגשה והן מן הדיון עולה, שלמבקש אין טענות הגנה הראויות להישמע". בית המשפט אף דחה את טענת דסאו לפיה הושג כביכול סיכום בינו לבין הבנק בדבר דחיית מועד הפירעון או החלפת הצ'ק בבטוחה אחרת. בעניין זה כתב שוורץ כי דסאו "לא פרש שום תשתית עובדתית מינימאלית ולו רק מינימאלית ולו רק מילולית (...) הטענה בעניין סתמית וכללית ואף נסתרת מן הדיון".

על כן נקבע כי בנק לאומי רשאי להמשיך בהליכי ההוצאה לפועל בתיק שנפתח נגד דסאו, שיתרתו נכון ליום פסק הדין עומדת על למעלה מ-1.9 מליון שקל. בנוסף חוייב דסאו בשכר טרחת עורכי הדין של לאומי בסך 45 אלף שקל. בנק לאומי יוצג על ידי עוה"ד יאיר ליבוביץ וגלי עטרון ממשרד ב. לוינבוק ושות'.

(בש"א 176506/06)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker