בית המשפט העניק פטור חריג מאגרה עד לסכום של 60 מיליון שקל לפושט רגל - שתבע מהמדינה 265 מיליון שקל

נקבע כי הוכח באופן חד משמעי שהתובע "נותר מחוסר כל ואף אין קורת גג ראויה להניח על ראשו"

כרמל בן צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרמל בן צור

בית המשפט המחוזי בתל אביב העניק פטור מאגרה עד לסכום של 60 מיליון שקל בתביעה נגד המדינה. את התביעה על סך 265 מילון שקל הגיש עו"ד אלון פלס בתפקידו כנאמן על נכסי מתתיהו פיכמן, והיא עוסקת בלנזקים שנגרמו לפיכמן, לטענתו כתוצאה מאחריותה של המדינה לקריסתו של מיזם לבניית מחסן ערובה באזור התעשייה ארז. האגרה בתיק זה היתה אמורה להסתכם בסך העולה על 6.5 מיליון שקל.

המדינה התנגדה לבקשה לפטור מאגרה, וטענה כי לא הוכח שלתובע אין יכולת לשלם את סכום האגרה, כי סיכויי התביעה קלושים וכי מכל מקום הנסיבות אינן כאלה שיש מקום לתת פטור מאגרה.

הרשם איתן אורנשטיין קבע כי פיכמן נמצא בהליך פשיטת רגל וחובותיו לנושים הם מיליונים רבים של שקלים. "הוכח באופן חד משמעי שפיכמן נותר מחוסר כל ואף אין קורת גג ראויה להניח על ראשו, והוא נתמך בחבר ממהלך שירותו הצבאי שנאות לאפשר לו לשהות במחסן אפל שספק בדבר זכויותיו של החבר בו", נקבע. אורנשטיין קבע כי מסקנתו היא שהוכח לבית המשפט כי פיכמן נעדר יכולת כלכלית לשלם ולו חלק מהאגרה.

בית המשפט העניק לפיכמן פטור מאגרה עד לסכום של 60 מיליון שקל וקבע כי עבור יתרת סכום התביעה יש מקום לשלם את האגרה תוך 60 יום.

(א 2354/04)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker