9 שנים לאחר פרשת המתנות: שרה נתניהו מבקשת לקבל חלק מ-700 החפצים שהחרימה המשטרה מביתה הפרטי

כך דיווח "ידיעות אחרונות" ■ שרה נתניהו: יש שם גם חפצים אישיים ומשפחתיים ■ בין המתנות ששוויים מוערך במאות אלפי שקלים: חפצי אומנות וכתר מזהב ■ היועץ המשפטי דאז, אליקים רובינשטיין, החליט שלא להעמיד את בני הזוג לדין והסתפק בדו"ח ציבורי חריף בניגוד להמלצות המשטרה

TheMarker digital

שרה נתניהו, רעייתו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, פנתה באחרונה למשרד המשפטים בבקשה לקבל חלק ממאות המתנות שהוחרמו על די המשטרה ב-1999 בעקבות החשד כי בני הזוג ניסו לקחת לרשותם מתנות, המהוות על פי החוק חלק מרכוש המדינה - כך פירסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

באוקטובר 1999, פשטה המשטרה של ביתם הפרטי של בני הזוג נתניהו והחרימה ארגזים ובהם כ-700 מתנות שקיבל נתניהו מגורמים רשמיים במהלך כהונתו כראש ממשלה. בין המתנות ששוויים מוערך במאות אלפי שקלים: מגשים מכסף וזהב, ציורים, פסלים, פמוטים, וכתר מזהב.

היועץ המשפטי דאז, אליקים רובינשטיין, החליט שלא להעמיד את בני הזוג לדין והסתפק בדו"ח ציבורי חריף. זאת למרות המלצת המשטרה להעמיד לדין את בנימין נתניהו בשורה של עבירות הקשורות לקשריו עם יגאל עמדי שהתבקש, על פי החשד, להעביר את המתנות לביתו של נתניהו. כמו כן, המליצה המשטרה להעמיד לדין את שרה נתניהו בחשד לגניבת מתנות ולהוצאצת כספים במרמה.

מאז הפרשה, נותרו המתנות במשרדי האפוטרופוס הראשי. לטענת שרה נתניהו, חלק מהחפצים שהוחרמו הם אישיים ומשפחתיים והיו שייכים לה מלכתחילה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker