צנזורה באינטרנט: הכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת החוק שתגביל גישה לאתרי סקס, הימורים ואלימות - דין וחשבון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

צנזורה באינטרנט: הכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת החוק שתגביל גישה לאתרי סקס, הימורים ואלימות

ההצעה התקבלה ברוב של 46 ח"כים לעומת 20 מתנגדים; אם הצעת החוק תעבור ספקי האינטרנט יציעו ללקוחות סינון תכנים

תגובות

הכנסת אישרה בצהריים בקריאה ראשונה הצעת חוק המגבילה את הגישה של מנויים לאתרי אינטרנט של סקס, הימורים ואלימות. ספק גישה לאינטרנט יחוייב להציע למנוייו שירות סינון אתרים בלתי הולמים לקטינים ברשת.

הצעת החוק שהגיש ח"כ אמנון כהן התקבלה ברוב של 46 ח"כים בעד לעומת 20 מתנגדים בזכות הטלת משמעת קואליציונית על חברי הכנסת.

אם הצעת החוק תעבור ספקי האינטרנט יציעו ללקוחות סינון תכנים. במקרה שהספק לא קיבל תשובה מהלקוח, הוא ישגר למנוי מכתב נוסף ורק אז - במקרה שלא קיבל תשובה - יודיע הספק ללקוח שיספק לו שירות סינון. עם זאת, הוסבר לחברי הכנסת כי עדיין לא קיימת טכנולוגיה לסינון מהיר של אתרים על ידי השרת.

הודעה בדבר רצונו של מנוי שלא לקבל שירות סינון תכנים תינתן רק על ידי מי שיזוהה כמבוגר. שר התקשורת יקבע בתקנות את האתרים שיחסמו.

הצעת החוק קובעת כי ההתקנה של אמצעי הסינון תעשה על ידי המנוי במחשבו האישי. לחילופין אמצעי הסינון יופעל על ידי ספק הגישה לאינטרנט ממתקני הספק.

עוד נקבע כי ספק גישה לאינטרנט לא ייתן למנוי גישה לרשת אלא לאחר שקיבל מהמנוי במועד ההתקשרות או חידושו הודעה בעניין הסכמתו או אי הסכמתו לחסימה. הספק יציע למנוייו שירות סינון תכנים שיעודכן בהתאם להתפתחויות טכנולוגיות. בעד שירות סינון תכנים לא יגבה הספק תשלום נוסף מהמנוי מעבר לתשלום שהוא גובה בעד שירות.

לפי ההצעה במתכונתה הנוכחית, שר התקשורת יהיה רשאי לקבוע הוראות לצורך ביצוע סעיף זה. לרבות לנוכח תכונות ומאפיינים של אמצעי הסינון, יידוע המנויים בדבר שירות הסינון, ואופן זיהוי מנוי כבגיר. ספק גישה ייפנה תוך 60 ימים מיום קבלת החוק אל מי שהיה מנוי ערב תחילת החוק. ספק שיעבור על החוק המוצע צפוי לקנס של עד 240 אלף שקל.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם