שולה זקן העידה נגד יאיר ביטון: "אני לא רוצה להיות פה. רוצה את חיי בחזרה"

אחרי שבית המשפט הוציא לה צו הבאה, התייצבה הבוקר זקן בבית המשפט כדי למסור את עדותה בפרשת ב.יאיר ■ במרכז הפרשה חשד להזרמת כספים מהחברה הציבורית של ביטון לארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלה זקן ובנה, הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב
שלה זקן ובנה, הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

"אני לא רוצה להיות פה. אני רוצה את חיי בחזרה. אמרתי לפרקליטות שאני לא רוצה להגיע להעיד כי אני חוששת לחיי, חשבתי שמן הדין שהמדינה תגן עליי. אני כל כך משתדלת להחזיר את חיי למינימום האפשרי של חיים נורמליים, אין לי את זה" - כך אמרה הבוקר (ד') שולה זקן, מנהלת לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט. "אני לא חושבת שמישהו יכול לעבור את מה שאני עברתי - את כל התקשורת שמחכה לי בחוץ, וכל עורך דין שרוצה לקבל תיק על הגב שלי. קצתי בזה, השאלות האלה שמחזירות אותי לפרשה שפגעה בי ובמשפחתי - די אל תחזירו אותי אחורה".

אחרי שבית המשפט הוציא לה צו הבאה, התייצבה הבוקר זקן בבית המשפט כדי למסור את עדותה בפרשת ב.יאיר. זקן נחשבת למקורבת לקבלן יאיר ביטון, הנאשם המרכזי בפרשה, כשבין היתר היא הקליטה חלק משיחותיה עם הקבלן הירושלמי ומסרה אותן למשטרה.

ביטון וזקן שוחחו בין היתר גם על חברו הקרוב של ביטון, רונאל פישר, ועל פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד, שמואשמת בכך שהעבירה לביטון חומרי חקירה מתוך התיק בפרשת פישר. סנגורו של ביטון טען בדיון כי חלק מהשיחות נוגעות לצנעת הפרט, וביקש להטיל צו איסור פרסום על חלקים מעדותה של זקן.

זקן סיפרה על מערכת היחסים שלה עם ביטון: "הקשר החברי שלנו התחיל בשנים האחרונות. הוא תמך בי, הוא בין האנשים שעזרו לי בתרומות לייצוג המשפטי. חברים הקימו לי עמותה לסיוע, היו אנשים שתרמו והוא היה ביניהם", אמרה. "יש בו הרבה נתינה. אני יודעת שאצלכם, עורכי הדין, נתינה זה רק כסף, אבל אני יודעת שהוא תורם הרבה, הוא מוכר בירושלים כאיש טוב".

בעבר זקן סירבה להתייצב לעדות בבית המשפט, וטענה כי היא חוששת לחייה. בהמשך, היא שלחה את עו"ד עופר ברטל, שייצג אותה מטעם הסניגוריה הציבורית בפרשת הולילנד והביא לחתימתה של זקן על הסכם עד המדינה בפרשה. ברטל הודיע כי זקן מתנגדת לשימוש בהקלטות. לדבריו, ההקלטות של זקן נתפסו על ידי הפרקליטות לצורכי תיק הולילנד בלבד, והסכם עד המדינה שנחתם עם זקן מונע מהמדינה להשתמש בהן לתיקים שלא היו תלויים ועומדים בעת חתימת ההסכם – כלומר בפרשת ב. יאיר.

אולם השופטת טלי חיימוביץ' הוציאה לזקן צו הבאה."לאחר שמסרה העדה למדינה חומרים מפלילים ביחס לנאשם, היא מנועה מלהלין על חקירה שנפתחה או הושלמה באמצעותם, ועליה להתייצב ולהעיד בכל הליך שיפוטי".

כתב האישום בפרשה הוגש בספטמבר 2015, ובמרכזו עומד חשד להזרמת כספים מהחברה הציבורית ב. יאיר לארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל. לפי כתב האישום, ביטון חבר לאברג'יל, בכדי להוציא במרמה סכומי כסף מהחברה הציבורית שבראשה הוא עומד, ולהעביר אותם לצורך מימונם של אברג'יל וגורמים מטעמו.

הפרקליטות טוענת כי יש לה ראיות להוכחת אשמתו של ביטון. בין היתר, שיחות טלפון שמצביעות על הקשר בין אברג'יל לביטון וכן על שליטתו של ביטון בהעברת הכספים מחברת ב. יאיר לחברת גן רווה. כמו כן, לפי הפרקליטות יש בידיה ראיות שמוכיחות את העברת הכספים מחברת גן רווה לשימושו של אברג'יל, משפחתו ומקורביו.

ברשימה ארוכה של 177 עדי תביעה בכתב האישום, מופיע גם איש העסקים ג'קי בן זקן, שמרצה בימים אלו עונש מאסר בעקבות הרשעתו בהרצת המניה של חברת מנופים פיננסיים. ברשימת העדים מופיעה גם מזכירתו של רונאל פישר, שמשמשת עדת המדינה בפרשת פישר וקצין המשטרה לשעבר ערן מלכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker