המשטרה תמליץ לסגור התיק נגד אולמרט בפרשת לאומי; היועמ"ש של משרד האוצר: התנהגות זליכה - גובלת בפלילים

כך דווח בערוץ 2; במשטרה אומרים: הפרשה החמורה ביותר - המינויים הפוליטיים ברשות לעסקים קטנים במשרד התמ"ת

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

המשטרה תמליץ לסגור את תיק החקירה נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשת בנק לאומי - כך דיווח הערב ערוץ 2. אולמרט נחקר בחודש שעבר בחשד שפעל, בעת היותו ממלא מקום שר האוצר, לשפר את תנאי המכרז למכירת בנק לאומי, כך שיתאימו למקורבו, איש העסקים פרנק לואי.

עוד פורסם כי היועצת המשפטית של משרד האוצר ימימה מזוז, העידה בפני מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס כי מהלכיו של זליכה היו נגועים בפלילים בכל הקשור להליך מכרז הפרטת לאומי.

על פי הדיווח, במשטרה אומרים כי הפרשה החמורה ביותר היא המינויים הפוליטיים ברשות לעסקים קטנים בעת שכיהן אולמרט כשר התמ"ת. בחודש שעבר הורה היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז למשטרה לפתוח בחקירה פלילית שלישית נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בחשד למעשים פליליים שבוצעו לכאורה על ידי אולמרט בתקופת כהונתו כשר התמ"ת.

הבוקר פשטו יותר מ-100 חוקרי משטרה במקביל על כ-20 מוקדים שונים ברחבי הארץ, חלקם רשויות ממשלתיות או ציבוריות, וחלקם משרדים פרטיים ומקומות מגורים של אנשים שונים המעורבים בפרשיות השונות. בין השאר התבצעו חיפושים במשרד התמ"ת, במשרדי מינהל מקרקעי ישראל, ברשות הדואר ובעיריית ירושלים. החוקרים מחפשים מסמכים הקושרים את אולמרט לפרשיות רכישת הבית ברחוב כרמיה, ברשות לעסקים קטנים ובמרכז ההשקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker