19 סוחרי זהב נעצרו בחשד לעבירות מס והלבנת הון בחצי מיליארד שקל

מחומרי החקירה עלה כי במהלך שנתיים החשודים העלימו מסים ולבינו הון באמצעות תיעוד מזויף ותוך שימוש בכיסוי חשבונאי פיקטיבי של חברות קש וחברות קיימות

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטילי זהב בבכספת בווסט פוינט. לפעמים מידע דיגיטלי יכול להיות יקר יותר
מטילי זהב צילום: Mike Groll/אי־פי
TheMarker Online

רשות המסים והמשטרה עצרו 19 חשודים מתחום הסחר בזהב בחשד לעבירות מס והלבנת הון בהיקף של כחצי מיליארד שקל. במבצע מעצרים רחב היקף נעצרו 19 חשודים שעסקו, על פי החשד, בסחר בזהב מתחומי יהודה ושומרון ובחשד להלבנת הון והעלמת מסים בשווי של יותר מחצי מיליארד שקל.

במהלך השנה התנהלה חקירה סמויה ביחידה מרכזית של משטרת ישראל בשיתוף חקירות מכס מע"מ ירושלים ויחידת יהלום ברשות המסים, שבמסגרתה עלה חשד כי סוחרי זהב מישראל רוכשים זהב מסוחרים מרמאללה, מעבדים אותו במפעלים, יוצרים תכשיטים ובסיום התהליך מייצאים את הזהב לחו"ל.

מחומרי החקירה שנאספו עד כה עלה כי במהלך שנתיים החשודים העלימו מסים ולבינו הון באמצעות תיעוד מזויף ותוך שימוש בכיסוי חשבונאי פיקטיבי של חברות קש וחברות קיימות - והכל במטרה להונות את רשויות המס, להעלים הכנסות ולהלבין הון.

עם המעצרים בלילה האחרון נהפכה החקירה לגלויה, בפעילות מבצעית מתוכננת ובשיתוף כוחות צה"ל מחטמ"ר בנימין. מ-19 החשודים 15 הם תושבי המרכז והצפון, שני חשודים תושבי מזרח ירושלים ושני חשודים תושבי רמאללה. במהלך הפעילות נתפס רכוש רב הכולל: המחאות, תכשיטי זהב, עשרות שעוני יוקרה, כסף מזומן רב, 22 כלי רכב וחומר החשוד כסם.

החשודים נחקרים בשעה זו ביחידה המרכזית ובהמשך צפויה המשטרה לבקש להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

עורכי הדין אורי גולדמן ומיכאל כשכאש ממשרד גולדמן ושות׳ המייצגים את אחד החשודים בפרשה, מסרו: "אנו תקווה כי הפעם נוכל להימנע מהנזק העסקי האדיר העלול להיווצר למרשנו, עקב בקשה למעצר שנראית, על פניו, מיותרת ונמהרת. מדובר בחברה שמאז ומתמיד הקפידה על כל החובות הרגולטוריות, לרבות דיווחים רציפים לרשות איסור הלבנת הון. אף שנוהלה חקירה סמויה, זהו עדיין שלב ראשוני ביותר של הפרשה, ואנו מציעים להמתין בסבלנות עד להתבררות הפרטים. פעמים רבות, וכך גם הפעם, בהחלט עשוי להתברר כי מבחינה משפטית-פלילית לא נעברה כל עבירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker